Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
Названо можливість якісно підготуватися до сезону за дефіциту коштів
Часом трапляється, що грошей на підготовку до агросезону (на купівлю насіння, ЗЗР або добрив) не вистачає і доводиться шукати варіанти рішення проблеми. Серед найбільш популярних інструментів — авальований вексель та кредитування, але що ж вигідніше?
Про це йдеться у матеріалі «Гроші на посівну: як зекономити обігові кошти та отримати додатковий дохід» на Latifundist.com.
Сьогодні аграріям доступні різні фінансові інструменти, які значно вигідніші, ніж традиційне банківське кредитування. Один із них — авальований вексель. В агробізнесі його зазвичай виписують в рахунок оплати за поставлені дистриб’ютором насіння, ЗЗР і добрива. Схема проста: навесні за допомогою векселя, авальованого в одному із банків, компанія фінансує 100% вартості ТМЦ, а розраховується за них восени.
За словами Вадима Нестеренка, засновника та голови наглядової ради агрохолдингу Ristone Holdings, авальований вексель — дешевший банківський інструмент порівняно з класичним кредитуванням. А економія коштів на обслуговуванні залучених ресурсів — це дуже важлива перевага для будь-якого бізнесу.
Погоджується з цією думкою і Володимир Бондаренко, фінансовий директор Cygnet Agrocompanу, додаючи, що в останні декілька сезонів ставки на авалювання векселів перебували у діапазоні 2-4,5%.
Читати по темі: Експерти назвали середню зарплату працівника у сільському господарстві в Україні
«За таких ставок, навіть за умови дещо вищої ціни товару, вексельний розрахунок може бути вигіднішим, ніж передоплатні умови, що потребують залучення гривневого банківського кредиту зі ставкою 12-14% річних. Валютний кредит можна залучити значно дешевше, ніж гривневий, — під 3-6% річних. Проте він передбачатиме утримання курсового ризику до осені, що може бути критично для компаній, чия продукція орієнтована на внутрішній ринок і не має прив’язки до валюти», — зазначає Володимир Бондаренко, фінансовий директор Cygnet Agrocompanу.
Варто відзначити, що авальованими векселями, як засобом розрахунку, Cygnet Agrocompany користується з 2014 р. За цей час агрохолдинг набув практичного досвіду співпраці з п’ятьма з ТОП-10 банків України. Основним мотиватором вибору цього інструменту була складна ситуація на ринку в 2014-2015 рр. За словами Володимира Бондаренка, у той період відсоткові ставки за гривневими кредитами зросли до понад 30% річних.
Валютні кредити, окрім високих ставок, несли ще й ризики курсових збитків через постійне зростання курсу долара. Тож холдинг шукав інструмент, який би захищав від ризиків девальвації гривні і був недорогим. І ним став авальований банком вексель.
Детальніше про вексельну програму читайте у матеріалі на Latifundist.com.