Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Злакові попелиці пошкодили до 20% посівів кукурудзи, — Держпродспоживслужба
Повсюди в посівах кукурудзи розвиваються та шкодять злакові попелиці (3-12, макс. 20% рослин). У південних областях гусеницями лучного метелика, бавовникової совки, совки-гамма пошкоджено 1-3% рослин. Із хвороб відмічено початок розвитку гельмінтоспоріозу.
Про це інформує Держпродспоживслужба
В агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, відроджуються та живляться гусениці на сої, соняшнику, кукурудзі та овочах. Гусениці за середньої чисельності 0,5-2, осередково до 6 екз. на 1 м² пошкодили 5-12% рослин просапних культур.
В усіх ґрунтово-кліматичних зонах триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика. В степових та лісостепових областях відкладання ними яєць, подекуди відродження та живлення гусениць. Середня чисельність імаго 1-2 екз. на феромонну пастку заселеність рослин кукурудзи яйцекладками становить 5-20% з чисельністю 2-15 яєць на кожну, чисельність гусениць становить 0,2-0,5, максимум 1,0 екз./рослину при заселенні 1-2% рослин, максимально 5% рослин.
Читати по темі: В Україні на посівах сільгоспкультур розпочався літ совки-гамми
Погодні умови не сприяють розвитку та розмноженню фітофага. Для обмеження його шкодочинності рекомендовано проводити випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць.
Нагадаємо, фахівці повідомили про початок льоту стеблового метелика у ряді областей.