7 листопада 2020, 08:00, Насіння

Колишній кримчанин розповів, як вирощує інжир на Черкащині

Про це пише Procherk.info.

Перше дерево інжиру на подвір’ї Асана Саліджанова з’явилося три року тому. Так, розповідає, хотів створити домашній затишок, як це було в Криму, де жив до окупації.

«Тут, на новому місці в Черкаській області, якось створюємо собі умови, схожі до домашніх. Тож вирішили спробувати посадити інжир та гранат, тому що тут схожий клімат, температура повітря в принципі достатньо висока», — сказав Асан.

Було два роки спроб і помилок, потім — перші плоди.

«Спочатку садив, — хотів від вітру захистити, але в той же час не врахував, що сонця не вистачає. Пів дня дерево під сонцем, а пів дня в тіні, і через це плоди не дозрівали. Зараз нові саджанці вже висаджуємо на сонячній стороні», — розповів Асан.

А ще, розповів садівник, — інжир «любить» воду, тому треба стежити, щоб не пересушити ґрунт.

«Просто водою поливаю, але з часом думаю трохи удобрювати, тому що земля виснажується, а рослині потрібно щось вживати, якісь мікроелементи: азот, фосфор, калій. Все що потрібно рослині», — поділився планами колишній кримчанин.

Читати по темі: На півдні України стає можливим вирощувати гранат та інжир.

По словам власника саду, також слід правильно доглядати за рослиною взимку, щоб та не загинула від морозів. Не менш важливою є і правильна посадка.

«На зиму треба рослину укрити, тому що вона виростає вдвічі вищою за мене на зріст. Її потрібно правильно саджати. Саджати під нахилом, щоб на зиму пригинати. Знімати укриття потрібно коли буде спека, щоб минула загроза заморозків. Не потрібно поспішати робити це ранньої весни», — зауважив Саліджанов.

Вирощує чоловік жовтий інжир — це його улюблений. Сорт чоловіку подобається і за смаком, і у вирощуванні. Синій сорт також ріс, він смачний і може бути на продаж. Дозріває раніше трохи. Але, за словами Асана, для нього це не бізнес, бо саджав для себе і для душі.

На перспективу Асан Саліджанов уже будує теплиці, та поки інжир у них ще не саджав. Однак розповів, що, можливо, одне дерево посадить «на пробу». Якщо з ним все буде добре, то буде розвивати цей напрям.

Через зміну клімату вирощування інжиру в Україні стає дедалі популярнішою справою. Гарного врожаю можна чекати не тільки на півдні, але і в інших регіонах країни. Так, садівник з Прикарпаття вирощує 20 сортів інжиру та картопляне дерево.