13 липня 2020, 14:10, Урожай

За умов відновлення зрошення урожай зерна вдасться збільшити на 8-10 млн тонн — заява

Про це в ході міжвідомчої дискусії щодо необхідності відновлення меліоративних систем в Україні та створення об’єднання водокористувачів в контексті зрошення зазначив Ігор Петрашко, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, інформує прес-служба відомства.

«Відновлення зрошення відкриє Україні хороші перспективи в українському агросекторі: лише відрегулювавши поливи на площі 500-550 тис. га. дозволить нам додатково виробляти сільськогосподарської продукції на 8-10 млн тонн щороку», — коментує Ігор Петрашко.

З метою визначення стратегічних напрямів державної політики щодо зрошення та забезпечення сталого екозбалансованого розвитку землеробства в Україні присутніми було схвалено стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

«У ході довготривалих обговорень з усіма зацікавленими сторонами в питанні зрошення, було вирішено вийти у публічну дискусію з метою прийняття конкретних законодавчих рішень. Йдеться про завершення реєстрації законопроекту про створення об’єднання водокористувачів, його прийняття та реалізації з точки зору додаткового імпульсу для розвитку зрошення в Україні», — зазначив Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Так, присутні обговорили основні аспекти законопроекту, метою якого є ефективне проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках с/г призначення шляхом спільного використання водокористувачами меліоративних систем та гідротехнічних споруд, надання послуг з водопостачання та водовідведення, раціональне використання природних ресурсів, поліпшення якості води та родючості ґрунтів.

За результатами наради, буде створено міжвідомчу робочу групу за участю профільних фахівців, яка у щотижневому форматі буде проводити розгляд основних блоків законопроекту, а також інших питань з відновлення меліоративних систем в Україні.

Довідка: в Україні обліковується 5,485 млн га меліорованих земель, зокрема 2,18 млн га зрошуваних і 3,31 млн га осушуваних земель з відповідною меліоративною інфраструктурою.