Кукурудза Аметист (ФАО 520)
Рекомендована зона
степ
Група стиглості
пізньостиглий
ФАО
520
Виробник
Рік реєстрації
2004
Вид зерна
зубоподібний
Висота рослин, см
104
Напрям використання
зерновий
Характеристика гібриду Аметист
Рослини із безбарвним колеоптилем, відсутньою чоловічою стерильністю, мають пряме положення стебел із середнім часом викидання волоті, так і її достигання.Стебло - довге, має середню товщину без антоціанового забарвлення вузлів і міжвузлів.
Листки - середньої довжини та ширини, з помірною інтенсивністю зеленого забарвлення, без антоціанового забарвлення, відсутньою або дуже слабкою опушеністю поверхні пластинки та середнім старінням (пожовтінням): на час збирання врожаю один листок зберігає свій колір.
Шийка та вушка - без антоціанового забарвлення. Язичок подвійний і безбарвний.
Прапорцевий листок як за раннього обстеження, так за пізнього має напівпряме положення пластинки.
Рослини сорту мають середню кількість волотей без остюків з середньою довжиною головної осі та напівпрямим її вигином, з явним проявом основи верхнього міжвузля та з сильним наявним вторинним гілкування. Положення гілок волоті - від прямого до напівпрямого.
Колосок із білим забарвленням приймочки, має коротку нижню стерильну колоскову луску солом’яного кольору.
Нижня квіткова луска зі слабким антоціановим забарвленням кіля та відсутнім або дуже слабким антоціановим забарвлення як зони під її верхівкою, так і самої верхівки, з помірним її опушенням та жовтуватим кольором її верхівки.
Зернівка - довга та вузька. Вихід крупи - 67,0 %, плівчастість - 17,1 %, склоподібність - 94 %. Обрушена зернівка білого кольору, без запаху, має напівкруглий вигляду збоку, довга та вузька. Продуктивність: до 74,4ц/га.
Стійкість гібриду Аметист до захворювань та стресових факторів
Сорт стійкий проти хвороб пірикуляріозу та кореневої гнилі. Стійкий до осипання, вилягання.