Поширення:
В даний час вертицильозне в`янення є основною хворобою соняшника в Аргентині, Канаді та США та має другорядне значення в Іспанії, Франції, Румунії, Болгарії, Україні та Туреччині. Проте, останні роки хвороба значно поширилась в країнах Чорноморського регіону, а в деяких регіонах Франції вона стала основним обмеженням для врожаю.
Ознаки ураження:
Хвороба характеризується в’яненням листя, що виникає в наслідок закупорювання провідних судин, починаючи з кореня. Вважається, що гриб утворює токсини, які переміщуються всередині рослини, утворюючи хлоротичні та некротичні ділянки між жилками листків.
Симптоми з`являються на дорослих рослинах, як правило, після стадії шести листків. На нижніх листках з’являється плямистість, симптоми хвороби прогресують вверх по рослині по мірі її дозрівання. Тканини між листковими жилками стають жовтими, а потім коричневими, даючи інфікованим листям плямистий вигляд. Заражені листи зрештою в’януть, стають повністю сухими і відмирають.
Засоби захисту:
Система контролю вертицильозного в’янення базується в основному на використанні толерантних гібридів. Через наявність різних рас патогену, можливо, що гібриди з високою толерантністю для однієї області, не поводяться однаково в іншому регіоні.
Дотримання сівозміни може бути ефективним, але довга сівозміна (більше 5 років) без повернення культури, не завжди може бути використана.