Шкідливість
В суху погоду викликає суху гниль, а у вологу - мокру. В результаті захворювання в'януть цілі рослини або окремі гілки. Склеротинія з'являється зазвичай в фазу розвитку бобів. У сприятливі для розвитку хвороби роки, кількість уражених рослин досягає 20-30%, сильно уражені рослини гинуть.
Ознаки ураження
На уражених рослинах боби стають трухляві, стулки, відділяючись по черевної і спинний сторонам, падають на землю. На кущі від хворих бобів залишається тільки по дві жилки, що і є характерною ознакою для цієї хвороби. Насіння покриваються грибницею, яка незабаром перетворюється в темні склероції. Близько кореневої шийки і біля основи гілок утворюється білий наліт у вигляді щільної плівочки або пухнастих скупчень грибниці, перетворюється в подальшому в склероції. Останні утворюються і всередині стебла. Зовнішні склероции представляють собою невеликі темні грудочки, у вигляді яких і зимує збудник хвороби.
Заходи захисту
Насіння сої з наявністю склероціїв слід замінювати іншими, а якщо цього зробити не можна, то їх треба ретельно відсортувати.
Знищення післязбиральних решток, ретельне очищення насіння від склероціїв, протруювання насіння. При сприятливих для розвитку хвороби умовах застосування фунгіциду.