Поширення
Уражує виноград.
Шкідливість
Рослини відстають у рості, їх листя скручується і покривається повністю або частково сірувато-білої пилом. З червня цей сірувато-білий наліт частіше помітний на верхній і нижній сторонах листя. Все суцвіття і грона винограду і верхівки пагонів можуть виглядати, як ніби обсипані золою або борошном. Уражені суцвіття відмирають, рано заражені ягоди висихають, а ягоди розміром з горошину лопаються і руйнуються цвілевих грибами або висихають в суху погоду. Оїдіум завдає великої шкоди, перш за все в результаті знищення грони винограду.
Розвиток хвороби
Час від осідання конідій до появи грибного нальоту, становить в залежності від температури 7-14 днів. Конідії проростають вже при 5 ° С, але краще за все при 20 ° С. Однак міцелій найкраще росте при 25-35 ° С. Гриб з'являється здебільшого при помірно-теплої і сирої погоди, але може також швидко поширюватися і в періоди з високим тиском.
Заходи захисту
Проти оїдіума застосовується система агротехнічних і хімічних захисних заходів. Агрозаходи, які сприяють хорошому провітрюванню кущів (підв'язка пагонів. обломка, пасинкування, боротьба з бур'янами) зменшує інтенсивність розвитку оїдіума.
Під час вегетації винограду проти оїдіумом застосовують такі фунгіциди: Атем С, Байлетон, Вектра, Імпакт тощо.