Квантум Голд
Переваги препарату:
- корекція тимчасового дефіциту макро- і мікроелементів, біологічно активних речовин в рослинах (спричиненого погодно-кліматичними, ґрунтовими, хімічними факторами);
- корегування системи удобрення рослин у разі відсутності або дефіциту в ґрунті важливих мікроелементів, а також в інтенсивних технологіях при вирощуванні високих урожаїв сільськогосподарських культур;
- стимуляція біологічної активності рослин у відповідальні фази росту і розвитку для формування максимально можливої в конкретних умовах продуктивності рослин;
- подолання рослинами наслідків стресових умов, що призвели до уповільнення або завмирання ростових процесів;
- підтримання та корегування гормонального статусу в рослин.
Механізм дії
Синтетичний фітогормон, що входить до складу препарату, є ефективним імуномодулятором та активатором метаболічних процесів у рослинах. Він діє на клітинному рівні і стимулює загальні фізіологічні механізми рослин — захист мембран клітин, адаптацію та посилення стійкості клітин при несприятливих впливах довкілля.
Є адаптогеном широкого спектру дії, підвищує стійкість рослин до несприятливих чинників: зниженої і підвищеної температури, посушливості, нестачі вітамінів, незбалансованого живлення; сприяє підвищенню стійкості до хвороб, інтенсифікує синтез білків і нуклеїнових кислот, підвищує активність ферментів.
Особливості застосування
Замочування насіння
Замочувати насіння протягом 2-4 годин у 5-10% розчині (наприклад, 0,5 л препарату розчинити у 5-10л води). Після замочування насіння просушити або одразу висівати. У цьому розчині можна послідовно замочувати декілька порцій насіння.
Обробка бульб картоплі
Занурювати бульби на декілька секунд у 5-10% розчин (наприклад, 0,5 л препарату розчинити у 5-10л води). Після замочування бульби просушити або одразу висадити. У цьому розчині можна послідовно замочувати декілька порцій клубнів. Також можливо рівномірно обробити 1 тонну клубнів будь-яким способом із розрахунку 4 л препарату на 10-15 л води.
Обприскування
Під час проведення листового (позакореневого) підживлення, витрата робочого розчину становить:
- для польових, овочевих культур — 200-400 л/га,
- для виноградників та садів — 500-1000 л/га.
Обробка виконується стандартними обприскувачами. Робочий розчин готують безпосередньо перед внесенням. Заповнюють бак на 2/3 водою, після рівномірного розчинення попереднього компонента, ретельно перемішуючи послідовно додають компоненти розчину. Обробку рекомендовано проводити з карбамідом (5-15 кг/га). Вміст біурету не повинен перевищувати 0,8%, інакше є ризик пошкодити листя рослин. В іншому випадку, необхідно зменшувати кількість карбаміду. Обприскування проводити зранку або ввечері. Оптимальна температура повітря 10-25°С, швидкість вітру до 5 м/с.
Не рекомендується виконувати обробку в умовах дії низьких або високих температур повітря, інтенсивного сонячного випромінювання та сильного вітру.