РКД BLAU phos NPS 8:16+4s
Опис добрива
Завдяки синергетичному ефекту оптимізованих пар Азот (N)+Фосфор (P) // Азот (N)+Сірка (S) - РКД BLAU phos 8:16+4s забезпечує підвищений коефіцієнт засвоєння елементів живлення. Синергетичний ефект полягає у тому, що при взаємодії двох або більше факторів їхня дія суттєво переважає ефект кожного окремого компонента у вигляді простої їхньої суми.
РКД BLAU phos NPS 8:16+4s є більш ефективним замінником рідких і твердих фосфатних і азотних добрив на ґрунтах з низьким вмістом органічної речовини та для рослин з підвищеною чутливістю до сірчаного живлення (соя, соняшник, ріпак, цибуля, бобові, цукрові буряки тощо). А рідка форма препарату сприяє швидкому засвоєнню поживних речовин добрива.
На відміну від багатьох присутніх на українському ринку препаратів з вмістом NPS - РКД BLAU phos 8:16+4s є не сумішшю, а однорідним комплексом синтезованим в єдиному технологічному циклі. РКД BLAU phos 8:16+4s може використовуватися для всіх типів ґрунтів та для всіх сільськогосподарських культур.
Склад
Фосфор P
- енергетична і конституційна функція в рослинах і інших організмах;
- входить до складу багатьох життєво важливих фосфорорганічних сполук, серед яких найбільше значення мають АТФ і нуклеїнові кислоти, які беруть участь практично у всіх біохімічних процесах енергетичного обміну в клітині, передачі спадкової інформації, синтезі ферментів, білків, вуглеводів та інших речовин. Макроергічні зв'язки АТФ є головним отримувачем енергії, що утворюється при фотосинтезі і в процесі дихання клітини, а також основним постачальником енергії, необхідної для здійснення синтезу білків, жирів, вуглеводів і активного надходження елементів живлення в рослини;
- в складі фосфатидів - утворення ліпідних цитоплазматичних мембран, що контролюють надходження поживних речовин в рослини.
Сірка S
- підвищення коефіцієнта використання азоту;
- синтез сірковмісних амінокислот, а тому й протеїнів;
- активація важливих ензимів, необхідних для метаболізму енергії та жирних кислот;
- входження у структуру білка хлоропласту;
- компонент вітаміну B1 (важливо для зернових та бобових культур);
- важлива роль у синтезі сірковмісних вторинних метаболітів, таких як ароматичні олії та речовини, що впливають на формування смаку й аромату, а отже, забезпечують якість певних культур;
- формування в самій рослині засобів захисту проти хвороб і шкідників (фітоалексинів, глутатіону).