Калійна сіль
(KCl + NaCl), (K40)
Калійна сіль - це водорозчинне добриво, фізіологічно кисле. Містить 20% NaCl і 2-3% MgCl. Застосовується у всіх грунтово-кліматичних зонах восени під основний обробіток ґрунту для культур (буряків, зернових, злакові трави), які не чутливі до шкідливої дії хлору. Добре розчиняється у воді і поглинається ґрунтом, коли надлишки хлору вимиваються опадами. На ґрунтах з достатнім запасом вологи калійні добрива можна вносити рано навесні.
Це дрібні зерна від сірувато-білого до червоно-бурого кольору. Масова частка К2О в них складає не менше 40%, масова частка води – не більше 2%. Масова частка фракцій понад 7 мм – 0%, понад 5 мм – не більше 5%. Розсипчастість – 100%.
Склад: частка калію не менше 60%.
Добриво вноситься восени або навесні під перекопування ґрунту з розрахунку 1,5-2 кг на 100 кв. м. При посадці картоплі в кожну лунку вносять 2-3 г калійної солі, змішавши її з землею. При посадці саджанців в посадочні ями вносять 60-100 г під дерева і 40-50 г під чагарники. Найбільший ефект досягається при використанні калійних добрив в комплексі з фосфорними.