Біологічні особливості
Однорічні зимуючі. Сходить в березні-травні, а також в серпні-вересні, добре перезимовують. Цвіте з кінця квітня по серпень, плодоносить з червня по жовтень. Максимальна плодючість 850 тис. насінин, глибина проростання не більше 4 см, життєздатність у ґрунті до 5 років. Температура проростання мінімальна +2...+4°С, оптимальна +10...+16°С. Сходи сірувато-зелені, з неприємним запахом, гіркі на смак.
Поширення
Поширений на всій території України, У північних областях — яра, у південних зимуюча рослина. Засмічує поля і пасовища, сади й городи, росте вздовж доріг у такій кількості, що може заглушити культурні рослини.
Заходи боротьби
Чергування культур без повторних посівів озимих; лущення стерні; рання зяблева оранка і знищення розеток в системі напівпарового зяблевого обробітку в літньо-осінній період; якісна оранка з наступним обробітком під озимі культури; ранньовесняне боронування озимих; передпосівний обробіток під ярі зернові і просапні культури; до- і післясходове боронування просапних культур і догляд за їх посівами; післясходове боронування зернобобових; знищення бур'янів на необроблюваних землях.
Стебло: пряме, розгалужене, висотою 30-80 см, опушене галузистими волосками.
Листки: чергові, сидячі, біля основи з вушками, опушені.
Суцвіття: щиток. Квітки зібрані в щиток, дрібні, блідо- жовтого кольору. Пелюсток 4, завдовжки 2 мм.
Корінь: стрижневий.
Плід: багатонасінний стручок. Форма плодудвостулкова. Колір плоду жовтувато-бурий. Довжина плоду 12-25 мм. Форма насінини овальна, стиснута з боків, дрібногорбкувата. Розмір насінини: довжина 0,75-1,25 мм, ширина 0,4- 0,5 мм, товщина 0,3 мм. Маса 1000 насінин 0,2 г.