Безбарвна рідина без запаху, т. Кип. 100 ° С при ≈ 0,13 Па (0,001 мм рт. Ст.). Тиск пара (20 ° С) 1,7 мПа (12,75 · 10 -6 мм рт. Ст.). Розчинність в воді (20 ° С) 530 мг / л, добре розчинний в більшості органічних розчинників крім аліфатичних вуглеводнів. Стабільний за 300 ° С.
Метазахлор [2-хлор-N-(піразол-1-ілметил)ацет-2',6'-ксілідид] – пестицид, селективний гербіцид. Знищує однорічні злакові і дводольні бур'яни в посадках капусти.
Метазахлор є системним гербіцидом, має грунтову і ранню післясходову дію. Проявляє активність відносно однорічних дводольних і злакових бур'янів. Відрізняється повільним проявом гербіцидної дії (через 3-5 тижнів), захисна дія триває 1-2 місяці.
Механізм дії. Поглинаючись корінням бур'янів, метазахлор пересувається від низу до верху. Механізм дії заснований на стримуванні транспорту електронів в процесі фотосинтезу, обмежує утворення ліпідів і протеїну в чутливих рослинах. Симптоми пошкодження. У вегетуючих бур'янів спостерігається припинення росту, у листя змінюється забарвлення. Пригнічуючі бур'янисті види. Препарат пригнічує портулак городній, ширицу, паслін чорний, ромашку, жабрій, гірчицю білу, череду, фіалку, яснотку, гірчицю білу,гречишку пташину, марь біла, крестовник, пекучу кропиву, осот городній, звездчатку середню, горець почечуйний, вівсюг.
Метазахлор застосовують для знищення однодольних злакових і широколистяних бур'янів у ріпаку, сої, картоплі. Препарат рекомендований для обприскування ґрунту через 1-7 днів після посадки розсади капусти з подальшим обов'язковим поливом, для обприскування грунту до сходів ріпаку озимого та ярого, для знищення однорічних злакових та дводольних бур'янів. Зареєстровані препарати на основі метазахлора дозволені до застосування проти однорічних злакових та дводольних бур'янів на посівах брукви, капусти білокачанної (крім ранньостиглих сортів), гірчиці (на насіння), ріпаку ярого та озимого, турнепсу; метазахлора і квінмерака протирічних злакових і дводольних бур'янів, в т. ч. підмаренника чіпкого на посівах ріпаку ярого і озимого.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину. Для того щоб ознайомитися з інструкцією на препарат необхідно пререйти на сторінку даного пестициду.
Препарати на основі Метолахлор відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.