Фізичні та хімічні властивості: Кристалічний бор має сірувато-чорний колір, чистий бор безбарвний; по твердості займає друге місце після алмазу.
Штучно отримані радіоактивні ізотопи бору з дуже малим періодом напіврозпаду.
Опис: Борні добрива можуть бути використані для передпосівної обробки насіння, внесення в грунт і позакореневих підживлень рослин.
Борну кислоту застосовують для некореневої підгодівлі, обробки насіння, а також в якості компонента, що містить бор в складі складних і змішаних добрив.
Борний суперфосфат використовується для внесення в ґрунт перед посівом або в рядки. Випускається у вигляді простого суперфосфату та подвійного суперфосфату.
Борфосфорное добриво використовується для передпосівного внесення в грунт.
Бормагнієве добриво застосовують для некореневої підгодівлі, обробки насіння і внесення в грунт.
Борнадоталітовое добриво використовують самостійно або в складі сухих тукосумішей для внесення в грунт.
Суперфосфат з бором (Боросуперфосфат) застосовують в районах бурякосіяння і льонарства шляхом основного внесення і внесення в рядки.
Борні добрива значно підвищують урожай і покращують якість льону. Внесення бору під льон на вапнувати грунті різко збільшує врожайність насіння і волокна, помітно підвищується якість і вихід останнього.
Борні добрива діють не тільки на вапнованих, але і на не вапнованих грунтах: дерново-підзолистих, дерново-глейовими, торф'яних та інших грунтах, причому особливо чітко це позначається на грунтах з низьким вмістом бору.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.