Поширення
Зустрічаються вони в середземноморському регіоні, в Європі, на Кавказі, в Туреччині й Центральній Азії
Шкідливість
Гусінь фітофага може живитися більш чим 120 видами рослин. Пошкоджує кукурудзу, бавовник, томати, тютюн, нут, сорго, гарбузи, кабачки, сою, горох, люцерну, перець, капусту, цибулю, квасолю, арахіс, соняшник, плодові (яблуню, грушу, сливу, персик) та ін., охоче живиться на бур’янах — пасльоні чорному, щириці, блекоті, дурмані тощо.
Зовнішній вигляд
Морфологічні ознаки. Метелик з розмахом крил, 30-40 мм; забарвлення передніх крил сірувато-жовте з бурувато-червоними, розовими або зеленуватими відтінками з темною поперечною перетяжкою у зовнішнього краю; задні крильця більш світліші з бурою смугою у зовнішнього краю та темним серпоподібною плямою посередині. Самці, зазвичай, світліші за самиць. Яйця спочатку блідно-жовті, а далі – зеленуваті. Мають форму обрізаної знизу кулі (0,5-0,6 мм). У гусені забарвлення варіює від світло-зеленого та жовтого до червоно-бурого та фіолетово-чорного; голова жовта з плямами; вздовж тіла проходять 3 широкі темні повздовжні смуги; черевна сторона світла; довжина тіла дорослої гусені 35-40 мм. Лялечка 15-20 мм довжиною, темно-бура або червоно-коричнева.
Гусениці розвиваються від 13 до 22 діб і проходять шість віків, яким властива така ширина головної капсули: I вік — 0,3 мм, II вік — 0,42–0,54 мм, III вік — 0,67–1,0 см, IV вік — 1,2–1,5 мм, V вік — 1,7–2,3 мм, VI вік — 2,3–3,5 мм. У гусениць перших трьох віків дихальця на всіх сегментах округлі, у IV віці на 1–7-му черевних сегментах дихальця округлі, а на восьмому — широкоовальні; у гусениць V і VI віків усі дихальця овальні. Оптимальна температура для розвитку гусениць — +22-28 °С. Гусениці заляльковуються у ґрунті на глибині 4–10 см, рідше глибше. Фаза передлялечки триває влітку 2–3 доби, фаза лялечки — 10–15 діб. Увесь цикл розвитку совки влітку в середньому становить 25–40 діб. Протягом вегетаційного періоду розвивається два-три покоління шкідника.
Заходи захисту
Агротехнічні: глибока зяблева оранка, культивація міжрядь просапних і овочевих культур у період масового заляльковування, знищення бур’янів, особливо навесні, з метою погіршити умови живлення метеликів і гусениць, знищення рослинних решток після збирання врожаю. Біологічні: в період відкладання яєць випуск яйцеїда-трихограми по 50–100 тис./га у два терміни: на початку та в період масового відкладання яєць. Хімічні: під час відродження гусениць застосовують інсектициди, дозволені до використання в Україні.