Гербіцид Кайман (Альфа Смарт Агро)
Переваги гербіциду Кайман
- Синергія двох діючих речовин із різних хімічних класів.
- Знищення як надземної частини, так і підземної (кореневища).
- Швидка дія на злакові бур’яни.
- Висока селективність та безпечність для культурних рослин.
Механізм дії
Клетодим відноситься до хімічної групи циклогександіонів, хізалофоп-п-етил – похідних арилоксифеноксипропіонових кислот. Обидві діючі речовини, що входять до складу препарату, зв’язуються з ферментом ацетил-СоА-карбоксилазою, блокуючи синтез ліпідів, що призводить до зупинки росту та загибелі бур’янів.
Властивості
Проникаючи через листя та стебла чутливих бур’янів, клетодим та хізалофоп-п-етил концентруються у точках росту пагонів та кореневищ. Ріст бур’янів зупиняється впродовж доби після застосування. За рахунок наявності клетодиму в складі Кайману візуальні симптоми гербіцидної дії проявляються дуже швидко – через 3-5 днів у вигляді побуріння й відмирання точок росту та набуття листям хлоротичного забарвлення. Повна загибель надземної частини настає через 7-12 днів. Впродовж 14-21 днів відбувається засихання кореневищ. Гербіцид Кайман завдяки унікальному поєднанню діючих речовин із різних хімічних груп забезпечує контроль комплексу злакових бур’янів та володіє покращеною селективністю до культурних рослин, насамперед, таких як соняшник та соя.
Спектр дії
Однорічні злакові бур’яни: плоскуха звичайна, пальчатка криваво-червона, лисохвіст, метлюг звичайний, канарник, пажитниця, стоколос, просо куряче, тонконіг однорічний, мишій (види), просо, жито, вівсюг звичайний. Багаторічні злакові бур’яни: пирій повзучий, свинорій пальчастий, пажитниця (багаторічні види), тимофіївка (види), самосіви пшениці та ячменю (прирівнюється до багаторічних бур’янів) та ін.
Загальні рекомендації
Найбільш ефективним для використання грамініциду Кайман є період активного росту бур’янів при теплій погоді та достатній вологості ґрунту. Найкраще проводити обприскування за наявності 2–3 листків до фази кущення у однорічних і 4-6 листків у багаторічних (при висоті рослин 10-15 см) бур’янів. За таких умов застосовують мінімальні рекомендовані норми витрати препарату. У випадку застосування гербіциду на більш пізніх фазах розвитку бур’янів необхідно збільшити норму витрати. Слід враховувати, що проти самосіву культурних злаків, а особливо пшениці, ячменю, необхідно застосовувати норми як для багаторічних бур’янів. Найбільш чутливі стадії до грамініцидів у озимої пшениці – 1-2 листки, у ячміню – до початку кущення. Температурні умови застосування від +10°С до +25°С. Слід уникати обробок гербіцидом під час спеки, засухи, заморозків, сильного вітру, інших несприятливих погодних умов та за годину до дощу.
Норма витрати робочої рідини: 200–300 л/га
Обприскування посівів незалежно від фази розвитку культури у фазі 2-4 листків однорічних бур’янів
Обприскування посівів незалежно від фази розвитку культури, за висоти 10-15 см багаторічних бур’янів