Фунгіцид Вівандо (BASF)
Вівандо — це квазісістемній фунгіцид, який застосовується для захисту винограду від такого шкідливого явища як оїдіум.
Переваги препарату
- Додатковий лікувальний ефект.
- Оптимальний захист ягід у період росту завдяки унікальному розподілу діючої речовини.
- Дуже стійкий до змивання опадами.
- Зручний у використанні.
- Контактно-системний, перерозподiл у газовiй фазi.
Механізм дії
Діюча речовина метрафенон має новий та унікальний механізм дії на збудника оїдіума винограду (гриб Uncinula necator). Після обробки рослини діюча речовина фунгіциду метрафенон швидко потрапляє до тканини листя та ягід і залишається, переважно, в зоні нанесення робочого розчину. Частина діючої речовини розноситься по тканинах рослини висхідними потоками (акропетально).
Крім цього, препарат створює на обробленій поверхні запаси діючої речовини (так звані «депо»), які міцно пов'язані з восковим шаром частин рослини. Перерозподіл діючої речовини з «депо» та утворення нових відкладень на поверхні листя та ягід здійснюється в газовій фазі та являє собою безперервний процес.
Рекомендації щодо застосування
Щоб домогтися найкращої ефективності від впливу даного препарату необхідно вносити в період вегетації при перших ознаках захворювання при оптимальній температурі повітря від +5 С до +25 С і при швидкості вітру не перевищує 3-4 м / с. Робочий розчин препарату необхідно готувати безпосередньо перед використанням.
Для того, щоб приготувати робочий розчин необхідно в бак заповнений на 1/3 водою, при працюючій мішалці додати необхідну кількість препарату, а потім додати води до повного об'єму. Фунгіцид Вівандо допускається поєднувати з багатьма гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. Перед кожним суміщенням з новим ще не випробуваним препаратом рекомендується провести тест на сумісність.
Добре поєднувати з іншими препаратами. Всього три рази допускається використання даного фунгіциду за сезон. Терміни між останньою обробкою і збиранням врожаю повинні бути не менше ніж 50 днів. Рекомендується застосовувати під час вегетації і в залежності від фітосанітарних прогнозів.
Норма витрати робочої рідини: 500–1000 л/га (залежно вiд фази розвитку та вiку насаджень).