Гербіцид Стелс (Укравіт)
Переваги гербіциду Стелс
- ефективно контролює широкий спектр однорічних дводольних і деяких злакових бур’янів у посівах сільськогосподарських культур;
- незамінний ґрунтовий гербіцид для контролю амброзії полинолистої;
- проявляє тривалий період захисної дії (3-4 місяці, в залежності від погодних умов);
- ідеальний партнер у бакових сумішах з іншими ґрунтовими препаратами на основі пропізохлору та пендиметаліну;
- можливе застосування без заробки (за умови достатньої вологості ґрунту);
- економічність у застосуванні.
Механiзм дії
Гербіцид вибіркової дії, який діє за рахунок пригнічення синтезу каротиноїдів. Препарат надходить до рослини через коріння та швидко пересувається до тканин листя бур’янів. При проростанні бур’яни гинуть ще до появи на поверхні ґрунту або з’являються знебарвленими та швидко гинуть. Препарат блокує синтез бета-каротину, який відповідає за захист хлорофілу від фотоокислення під дією сонячного світла.
Спектр дії
Дводольні види бур’янів: амброзія полинолиста, біфора промениста, вероніка (види), галінсога дрібноквіткова, спориш звичайний, гірчиця польова, грицики звичайні, гусимець Таля, роговик (види), кіксія несправжня, лутига розлога, лобода (види), жабрій звичайний, зірочник середній, кропива глуха пурпурова та стеблообгортаюча, курячі очка, рутка лікарська, редька дика, ромашка (види), переліска однорічна, портулак городній, приворотень польовий, підмаренник чіпкий, нагідки звичайні, незабудка польова, мак-самосійка, молочай (види), нетреба звичайна. Злакові види бур’янів: пальчатка криваво-червона, мишій (види), метлюг звичайний, тонконіг однорічний та звичайний.
Сумісність
Сумісний з іншими ґрунтовими гербіцидами, окрім лужних, які дозволені на відповідних культурах. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити їх на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, збивання в грудки, неповне розчинення одного з препаратів тощо).
Особливостi застосування
Обробку проводять свіжоприготовленим робочим розчином, забезпечуючи рівномірне покриття поверхні. Якість покриття під час обробки є важливим фактором для ефективної дії препарату. Обприскування проводиться по добре підготовленому і оптимально зволоженому ґрунту. У разі відсутності вологи рекомендується провести неглибоку заробка, за допомогою легких борін або іншого знаряддя, коригуючи її з глибиною посіву культурної рослини. Обприскування ґрунту здійснювати до або після посіву, але до появи сходів культури в безвітряну суху погоду, кращев ранковий (до 10 години) або вечірній час (18-21 години). Якісна передпосівна підготовка ґрунту, наявність вологи в ґрунті, якісне внесення та, в умовах посушливої весни, заробка препарату – підвищують ефективністьдії гербіциду. Не рекомендується проводити міжрядні культивації після внесення гербіциду – це призведе до порушення захисного гербіцидного екрану ґрунту та знизить гербіцидну дію. Норма застосування СТЕЛС залежить від вмісту гумусу, механічного складу ґрунту (легкий, середній, важкий), а також від забур’яненості та погодних умов. На важких ґрунтах із високим вмістом органічної речовини – норми максимальні, на легких ґрунтах із невисоким вмістом гумусу норму внесення доцільно зменшити. Після застосування препарату в посівах соняшника відсутні обмеження щодо культур у сівозміні наступного року. Якщо культура, під яку вносили гербіцид, з будь-яких причин загинула і необхідний пересів, обов’язково провести оранку. Лише соняшник, картопля, морква, петрушка можуть бути висіяні впродовж 5 місяців після внесення препарату. Мінімальний інтервал від дати внесення СТЕЛС при нормі 3,0 л/га для висіву (висадки) культур становить: 6 місяців – озимі зернові колосові (за умови оранки перед висіванням); 12 місяців – будь-які культури. Оптимальні температурні умови для обробки – 10-25°С.
Максимальна кратність обробок: 1
Норма витрати робочого розчину: 200-300 л/га
Обприскування ґрунту до посіву, під час або після посіву, але до появи сходів культури