Фунгіцид РедоМакс (Екоорганік)
Характеристика та переваги:
• Ефективний двокомпонентний системно-контактний фунгіци у боротьбі із збудниками фітофторозу картоплі, переноспорозу огірків і мілдью винограду.
• Редомакс є ключовим ланцюгом антирезистентної стратегії.
• Швидко проникає в рослину і поширбється у ній, перешкоджаючи зараженню інфекції всередині і зовні.
• Забезпечує тривалий профілактичний і лікувальний ефект – 10-14 днів.
• Максимальна кратність обробок – 3.
• Відсутня фітотоксичність на культурні рослини.
• Редомакс малотоксичний для ссавців, птахів і грунтових організмів, відноситься до практично небезпечних для бджіл (4клас)
Рекомендації по застосуванню:
Призначення та механізм фунгіцидної дії:
Редомакс має профілактичну. лікувальну і викорінювальну контактно-системну дії, та складається з двох діючих речовин:
Манкоцеб – контактний фунгіцид захисної дії, що попереджує ураження сільськогосподарських культур несправжьоросяними і літієвими грибами. Манкоцеб є полімерним комплексом марганцевої та цинкової солей етиленбисдитиокарбамінової кислоти. Завдяки своєму не специфічному множинному механізму дії він є важливим компонентом систем попередження розвитку стійкості до системних фунгіцидів популяції патогенів. Манкоцеб інактивує ферменти, що відповідають за біосинтез АТФ, перетворення глюкози в піровиноградну кислоту, амінокислот в ацетилкофермент А в процеас дихання. Ця діюча речовина має сильну захисну дію та впливає на процеси клітинного метаболізму. Така комплексна дія на рівні клітини значно зменшує можливість добору природних мутантів в природних популяціях патогену.
Металаксил – належить до феніламідів: групи ацилаланінів. Феніламіди є системними фунгіцидами захистної, лікувальної дії із специфічною активністю проти ооміцетів (переноспорозів, фітофтороза, літієвих кореневих гнилей). В організмі патогена вони інгібують активність РНК-полімерази, порушуючи синтез рибосомальної РНК і, в результаті ділення клітин. Тому металаксил найбільш сильно пригнічує активні постінфекційні стадії розвитку грибів і не діє наформування зооспор, проростання конідій або спор і проникнення міцелію в рослину. Після зараження рослини грибом діюча речовина активно проникає в міцелій, блокує його ріст і формування зооспорангіїв. Захисна дія триває до 3-х тижнів і більше. Металаксил впродовж 0,5-1 години після обробки проникає в рослину через листя і стебла, переміщується акропетально, здатний вилікувати рослину на стадії ранньої інфекції. Манкоцебпосилює ефект створення захисного шару на поверхні листка.
Спектр дії: РедоМакс застосовується на картоплі, ріпаку озимому та ярому, томатах, огірках, виноградниках, цибулі, хмелю проти фітофторозу, альтернаріозу, переноспорозу, сірої гнилі, несправжньої борошнистої роси, мілдью, чорної плямистості.
Рекомендації по застосуванню:
- РедоМакс використовують для обприскування рослин у період вегетації. перша обробка проводиться до появи симптомів (профілактично), наступні – з інтервалом 10-14 днів.
- Обприскувати потрібно молоді , активно ростучі рослини, оскількипрепарат пересувається ними швидше.
- Максимальна кратність обробок – 3ю
- РедоМакс забезпечує захист культури упродовж 10-14 днів в залежності від інфекційного фону і рогодних умов.
- Норма витрати робочої рідини на томатах – 300-500 л/га. Робочий розчин необхідно використати на протязі декількох годин після приготування. Перемішування потрібно продовжувати і під час внесення препарату для забезпечення для однорідної робочої суміші.
- РедоМакс сумісний із пестицидами, що мають нейтральну та кмслу реакцію.
- Обробка рослин повинна проводитись при швидкості вітру до 5-6 м/с, захисна межа для бджіл – не менше 1-2 км, обмеження льоту бджіл - 6-12 годин.