16 березня 2020, 15:00, Посівна

Сумські аграрії майже завершили весняне підживлення озимих

Як повідомляє Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА, Станом на 12 березня 2020 року всіма районами області проведено підживлення озимих зернових на 158,3 тис. га, або 92% до загальних площ, в тому числі пшениці озимої — 152,1 тис. га, або 92%. Крім того, ріпак озимий підживлений на 15,1 тис. га, що становить 96% до прогнозу.

Озимі культури перебувають у доброму стані на 75% площ, у задовільному — 24%, слабкі та зріджені в межах 1%.

Підживлення озимої пшениці. Все важливе та корисне в одному місціЧитати

Згідно з інформацією Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ, цього року весняне відновлення вегетації озимих культур розпочато 4 березня. Рослини мають вторинну кореневу систему, довжина якої досягає від 10 до 15 мм. Продовжується фаза кущення рослин, які не завершили цей процес восени. Випадіння рослин озимої пшениці не спостерігається. Вміст цукрів у рослинах високий, та становить 18-20%, що гарантує інтенсивний початок весняного розвитку. У поверхневому горизонті ґрунту вологозапаси на посівах озимої пшениці добрі, вміст продуктивної вологи на 10-15% більший середньобагаторічних показників. Запаси вологи поповнились завдяки весняним опадам у вигляді снігу та дощу.

Також, за інформацією Департаменту, під урожай 2020 року суб’єктами господарювання усіх форм власності прогнозується провести сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 65,2 тис. га.

Наразі, у двох районах області розпочато сівбу ранніх ярих культур, зокрема у Липоводолинському районі проведено сівбу багаторічних трав, а у Роменському — ярого ячменю.

Погодно-кліматичні умови сприяють аграріям Сумщини поступово нарощувати темпи проведення посівної кампанії.