4 березня 2020, 15:00, Урожай

На полях Черкащини зберігається високий інфекційний запас хвороб та шкідників

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, впродовж більшої частини зимового періоду перезимівля озимини відбувалася за відсутності снігового покриву, мерзлоталому ґрунті та при незначній сумі від'ємних температур повітря. Про це інформує сайт ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області.

Зазначається, у періоди, коли середня температура повітря перевищувала +3°С, на полях із озиминою тривали повільні процеси життєдіяльності в частині збільшення кількості листків та розвитку кореневої системи. Проте, за рахунок коротких днів, сонячної енергії не вистачало для їх активного росту та розвитку. На більшості площ рослини залишалися у слаборозвиненому стані і їх переважаюча фаза розвитку не змінилась.

За такої нетипової зими ризиком для майбутнього врожаю є інфекційний запас грибкових хвороб  та шкідники, умови для перезимівлі яких були сприятливими, та загальний дефіцит опадів, що зберігається з попереднього року.

«Нестабільний температурний режим у зимовий період сприяв проявленню і розвитку хвороб у посівах озимих культур. За слабкого розвитку хвороб в посівах озимої пшениці відзначали ураження рослин септоріозом, борошнистою росою, кореневою гельмінтоспоріозною гниллю, в посівах озимого ячменю — септоріозом, смугастою плямистістю, кореневою гельмінтоспоріозною гниллю», — зазначають фахівців.

Читати по темі: 10 помилок у застосуванні фунгіцидів на колосових