14 лютого 2020, 14:00, Технології

В умовах України вже треба починати масово інвестувати в альтернативні технології обробітку ґрунту — думка

Про це в матеріалі «Вертикальний обробіток ґрунту як спосіб боротьби з ущільненням та ефективного управління рослинними рештками» на SuperAgronom.com розповів Михайло Кришко, комерційний директор компанії BEDNAR в Україні.

Зокрема, він радить звернути увагу на технологію вертикального обробітку ґрунту.

«Звичайно, враховуючи нашу сівозміну та клімат, навряд чи ця технологія може бути єдиною, але вона може ефективно доповнювати класичну та мінімальну технологію. Що ж стосується питання, через скільки років можна очікувати стійкого покращення стану ґрунту, то тут, мабуть, не існує однозначної і простої відповіді. Адже на результат впливає багато чинників: стан та тип ґрунтів, кліматична зона, сівозміна, парк техніки, який використовується на полі, та багато іншого. Але з впевненістю можна сказати, що стан ґрунтів в Україні нині переважно дуже поганий, і потрібно максимально швидко їх «рятувати», зводячи до мінімуму використання класичної технології. Адже вертикальний обробіток сприяє покращенню обміну вологою/повітрям, сприяє збільшенню кількості гумусу, дозволяє корінню легше проникати в глибокі шари ґрунту, і як результат всього цього збільшувати врожай, при цьому зменшивши витрати на обробіток гектару», — розповідає Михайло Кришко.

Експерт зазначив, що ефективність вертикальної технології напряму навіть більше залежить від сівозміни, ніж від кліматичних зон України. Складність в обробці може виникати на тих полях, де після збирання врожаю залишилась велика маса пожнивних решток, і ще складніше буде, якщо ця маса «стояча». Головною проблемою у впровадженні вертикальної технології може стати лише технічна забезпеченість господарств, адже доведеться вкладати кошти, щоб купувати агрегати для вертикального обробітку. Проте ці вкладення виправдають себе вже за кілька років збільшенням продуктивності ґрунтів.