23 жовтня 2019, 15:35, Україна

Оприлюднено рейтинг областей за кількістю виробників органічних овочів та ягід

Про це свідчить Дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції, що було проведене за ініціативи Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) спільно з сертифікаційним органом «Органік Стандарт», навчальним та консультаційним проектом «Organic Business School» та UHBDP, пише agro.guide.

У дослідженні зазначається, що перші виробники плодоовочевої продукції почали з’являтися в Україні з 2007 року. Зокрема, в цей період став впроваджуватися проект із вирощування органічних яблук у Вінницькій області на експорт, який до цього часу успішно реалізується.

Окрім яблунь, із групи зерняткових плодових культур українські виробники також вирощують органічну грушу та аронію (чорноплідну горобину). З кісточкової групи, зокрема, вирощують сливу, черешню, вишню, кизил, але це все поодинокі випадки та незначні обсяги.

Окремо експерти виділяють групу горіхоплідних, представлену насамперед волоським горіхом та фундуком.

З 2007 року в Україні також почали вирощувати перші овочеві культури, переважно «борщової групи»: картопля, капуста, морква та столовий буряк. Піонерами були близько 10 виробників з Вінницької, Тернопільської, Харківської та Одеської областей.

Хоча асортимент органічних овочевих культур досить широкий, до цього часу (2019 рік) в Україні можна знайти небагато органічних виробників, котрі все ще орієнтуються лише на внутрішній ринок або вирощують овочі для власних потреб. Обсяг їхнього виробництва незначний, а експорт органічних овочів поки ще не здійснювався.

Окремо — група баштанних культур, зокрема гарбуз, кавун та диня. Органічний гарбуз активно вирощують в Україні на досить значних площах з 2014 року. Кавуни та дині переважно вирощують на півдні України, але це лише декілька господарств.

Починаючи з 2012 року почали з’являтися перші ягідні органічні проекти. У 2012-2014 роках ринку збуту для органічної ягідної продукції як такого ще не було, але у виробників було свідоме бажання якимось чином виділитися на ринку та знайти свого споживача.

З 2015 року, коли з’явився незадоволений попит на органічну ягідну продукцію (зокрема на заморожену малину), в Україні масово починають розвиватися органічні ягідні проекти, основною культурою яких саме і стає малина.

Крім того, значні площі відводяться під вирощування органічної лохини та суниці садової. Серед інших органічних ягідних культур зустрічаються аґрус, чорна смородина і червона смородина, жимолость, дереза (ягоди годжі).