14 вересня 2019, 11:00, Урожай

Інвестувати у вирощування нуту вигідно вже сьогодні — аналітики

Наразі в Україні більше популярний звичайний горох, а нутом засіваються поки порівняно невеликі площі — у 2017 році всього 9 тис. га. Тим часом, українці все частіше чують про корисні властивості такої, поки ще незвичною для нас сільськогосподарської культури, як нут. А між тим, ця рослина займає у світі третє місце за посівними площами серед зернобобових після сої та квасолі, пише pro-consulting.ua.

Нут: третій за площами, але не за значенням
Читати по темі

За словами аналітиків, навіть при мізерному обсязі внутрішнього ринку, привабливі експортні ціни дозволяють побудувати на нуте високорентабельний бізнес. Це підтверджує і розроблений Pro-Consulting бізнес-план організації підприємства з вирощування нуту.

Проектом передбачено виробництво нуту на площі 200 га. Розмістити господарство краще в південному регіоні країни, де через потепління клімату вже погано ростуть традиційні культури, а нут є самим посухостійкою рослиною серед бобових, недарма він такий популярний в посушливих регіонах. Саме на півдні України можна отримати врожайність нуту у 2 т/га, як передбачено бізнес-планом.

Таким чином, для організації підприємства необхідно 430 тис. євро інвестицій, які будуть витрачені на покупку техніки для польових робіт, транспортних засобів, будівництво зерносховища, гаража, складів та інших необхідних споруд.

Щорічний врожай нуту становитиме до 400 тонн, при продажу яких на експорт підприємство отримає 300 тис. євро доходу. Відповідно до фінансової моделі, розробленої в рамках бізнес-плану організації підприємства з вирощування нуту, рентабельність продажів даного господарства становитиме 52%. Таким чином, інвестовані в реалізацію проекту кошти повернуться у вигляді прибутку протягом трирічного періоду.