10 вересня 2019, 08:10, ЗЗР

Виробників плодово-ягідних культур попередили про загрозу появи нового небезпечного шкідника

За даними ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області, раніше в Україні Drosophila suzukii не зустрічалася, тому вона не є карантинним організмом і спеціальний моніторинг щодо її виявлення наразі не проводиться.

Також немає ніяких відомостей про те, що ця комаха завдала шкоди якомусь із плодових господарств країни. Наразі випадків виявлення цієї мухи не зареєстровано. Однак відомо про те, що ця комаха досить поширена в Європі, а також у Північній Америці, деяких країнах Азії та Південної Америки.

Новий шкідник може призвести до втрат 40-50% врожаю, високоефективного засобу боротьби з цією комахою наразі не існує. Донедавна ця комаха загрожувала плантаціям Західної Європи, а зараз поширилася у її Центральній та Східній частинах. Виявили Drosophila suzukii й на території Польщі. Таким чином, українські ягідники теж опиняються в зоні ризику. Саме тому виробникам ягідної продукції слід бути готовими до нової загрози.

Досліди, що проводились у країнах, де поширений цей шкідник, показали, що атакам піддається дуже велика кількість ягідних і плодових культур: ожина, малина, червона і чорна смородина, суниця (полуниця), лохина, вишня, абрикос, слива, нектарин та десертні сорти винограду. У меншій мірі: яблуня, персик, аґрус, груша, томати і технічні сорти винограду.

За сприятливих умов, при температурі близько плюс 22°С, тільки 3 дорослих особини здатні створити колонію чисельністю 700 тис. комах.

Підходящий час для боротьби зі шкідником — період від початку квітня до листопада. Для цієї мети використовують різного типу пастки або ємності з липкою стрічкою всередині, які наповнені різними пахучими складовими. Це може бути: яблучний оцет або суміш яблучного оцту, води і червоного вина. Найефективнішою є суміш води з цукром і невеликою щіпкою дріжджів.