18 серпня 2019, 09:00, Україна

Лише 7% садів в Україні мають статус органічних

Про це під час виступу на міжнародній конференції «Яблучний бізнес України — 2019» розповіла Валентина Лановенко, консультант з експорту плодово-ягідної продукції Української плодоовочевої асоціації (УПОА), пише seeds.org.ua.

З її словами, органічне садівництво в Україні розвивається останні 10 років, тоді як в ЄС — 30-40 років. Частка органічних яблук по відношенню до всього обсягу реалізованої в країнах ЄС, становить близько 5% і має позитивну динаміку зростання.

Керівник австрійського кооперативу Von Herzen стверджує, що неорганічні яблука їм вигідно вирощувати тільки в разі, якщо це клубні сорти, які в ритейлі коштують дорожче.

Щодо всіх інших сортів, велика прибутковість буде саме при вирощуванні в органічному сегменті, оскільки попит стабільний, і закупівельні ціни вище. З нових інтенсивних насаджень яблуні (наприклад, на підщепі М-9), можна отримати як мінімум 45 тонн якісних товарних плодів. Такі насадження в Україні органічного напрямку на експорт тільки починають закладати.

При цьому варто відзначити, що рухатися потрібно від потреб ринку і покупців і на основі цього вибирати правильні сорти. Споживачі в ЄС віддають перевагу таких сортів в органік сегменті як Голден Делішес, клони Гала і Джонаголд.