Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Підприємець розповів як заробити на лікарських травах
Микола Прудивус з Хмельниччини понад 40 років займається лікарськими травами.
За сезон сімейне господарство вирощує до 20 тонн лікарських рослин: ромашку, мелісу м’яту, ехінацею, валеріану, шавлію, нагідки, фенхель та кріп, пише seeds.org.ua.
«Я колись працював директором радгоспу лікарських рослин. Я знаю, що забезпечення України власними лікарськими травами складає лишень 48% а 52% ми закуповуємо за кордоном», — розповідає Микола Прудивус.
Лікарські рослини сьогодні — нішеве виробництво, тому тут дуже відповідально відносяться до справи. Рослини вирощують без добрив та пестицидів, висушують в спеціальних сушилках.
«Справа прибуткова, але дуже трудомістка. На таких чаях за сезон можна заробити 300-400 тис. На загальному, на опті, на продажу можна заробити навіть мільйон і трохи більше. Але дуже великі витрати», — ділиться підприємець.
Окрім власного виробництва господарств співпрацює з місцевими селянами. З отриманої продукції тут створюють авторські трав’яні суміші.
«Їздимо до них, закуповуємо рослини. Забезпечуємо насінням. Вони навіть вирощують в себе на присадибних ділянках мелісу, м’яту, нагідки, ромашку. В нас постійна співпраця з місцевим населенням», — додає Микола Прудивус.
![Льон олійний Льон](/media/news/100-s/00/19/19258/IMG_6647-39349.jpg)
![Збирання пшениці Збирання пшениці](/media/news/100-s/00/19/19224/AP_DD_6-22131-39283.jpg)
![Крупа гречки Гречка](/media/news/100-s/00/19/19200/grechka-superagronom-39247.jpg)
![Черешня Черешня](/media/news/100-s/00/19/19103/IMG_8330-30668-39105.jpg)