26 травня 2019, 09:00, Україна

Вирощування кропиви у промислових масштабах може стати прибутковою справою

Отриману з вирощеної кропиви сировину широко використовують в фармакології. Другою сферою реалізації кропиви є легка промисловість, пише agro.guide.

На сьогоднішній день деякі європейські країни (Болгарія, Румунія) здійснюють збір рослини в дикій природі і потім його активно експортують. Щорічно Болгарія відправляє на експорт близько 930 тонн листя кропиви.

«Для вирощування кропиви необхідна родючий ґрунт. А ось перезволожений або ж сухий ґрунт буде перешкоджати зростанню даної культури. Землю потрібно добре зорати, а потім забронювати — кропива потребує добре поораному ґрунті», — прояснив Максим Яворенко.

Перший варіант кропив’яного бізнесу — продаж зібраної вирощеної рослини фармакологічним компаніям. Закупівельні ціни на таку продукцію коливаються в межах 20-30 грн/кг, якщо рослину належним чином засушити — до 50 грн/кг.

З недавнього часу і офіційна медицина визнала користь кропиви: її використовують для створення різних фармакологічних препаратів.

«У США препарати з кропиви використовують як харчові добавки, а в Канаді рослина є активним інгредієнтом для створення органічних продуктів для здоров’я», — зазначив аналітик.

Окрім цього, кропива — гарна сировина для виробництва тканин. Аналітик вважає, що такий бізнес є досить цікавим.

«Ніша вільна, канали збуту різноманітні. Можна почати з простого вирощування та продажу свіжої кропиви фармацевтичним компаніям. Згодом, можна буде розширити не лише площі посіву даної культури, а й шляхи збуту продукції. Начебто все просто, але ніхто не хоче цим займатися. Однак, на мій погляд, потенціал у культури досить великий і ті, хто все-таки наважиться вирощувати кропиву, зможуть розраховувати на гарний прибуток», — резюмував Максим Яворенко.