19 лютого 2019, 08:15, Урожай

У разі потепління озимим загрожує масове поширення хвороб

За результатами лабораторного аналізу рослин озимих пшениці, ячменю, жита, відібраних з монолітів, в осередках Запорізької, Київської областей фахівцями виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (0,5-1%), септоріозу, гельмінтоспоріозу (0,5%), кореневих гнилей (1%) — в осередках Чернівецької області. У свою чергу від 0,5 до 1% рослин озимого ріпаку уражені переноспорозом.

«За потепління через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами», — радять в Держпродспоживслужбі.

Тим часом фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур встановлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені тощо в межах 3-10% (Вінницька, Львівська, Чернівецька обл.).

Перевіркою насіннєвого, продовольчого та фуражного зерна в зерносховищах усіх форм власності виявлено 9-54% його засміченого комірними довгоносиками, борошноїдами, великим борошняним хрущаком, кліщами, гороховим зерноїдом тощо за чисельності 2-5 екз на 1 кг зерна.