27 січня 2019, 11:00, Технології

Названо 5 ключових помилок при вирощуванні павловнії

Про це повідомляє Kurkul.com.

За рекомендаціями фахівців, посадковий матеріал павловнії не варто купувати у підозрілих осіб чи компаній. Зараз інтернет рясніє оголошеннями про продаж насіння павловнії. Шахраї заманюють довірливих покупців низькою ціною і описом посадкового матеріалу.

Характерною особливістю подібних підприємців є те, що у них немає власного сайту, а реклама періодично пропадає і знову з'являється на безкоштовних дошках оголошень.

«У Львівській області, під Дрогобичем, є плантація Paulownia Clone In Vitro 112®. Нещодавно було виявлено, що саме цей майданчик використовується в промороликах компанії «Павловнія Захід» з акцентом на те, що це їх клон. Показуючи дерева, представники стверджують, що це Paulownia Nordis, тим самим вводячи людей в оману», ― розповідає Олександр Опанасюк, генеральний директор «Павловнія Груп Україна».

По-друге, не варто купувати саджанці павловнії, які не мають сертифікату. Таким чином можна натрапити на рослину з абсолютно іншими характеристиками. До того ж, продаючи цю рослина без документів люди порушують закони України. Оскільки в Державному реєстрі суб'єктів насінництва зареєстрований тільки сорт «Paulownia Clone In Vitro 112».

Перевірити ж саджанці і продавців можна в Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік і на сайті Інституту експертизи сортів рослин.

Також необхідно обрати «правильну» рослину.

Павловнія визнана найбільш швидкозростаючим деревом у світі, але різні види рослини відрізняються швидкістю зростання. І якщо для отримання деревини з технічного виду необхідно 5-8 років, то, наприклад, для досягнення такого ж результату повстяної павловнії потрібно 12-15 років.

Окрім цього, фахівці не радять висаджувати павловнію насінням.

«Цей спосіб вирощування привертає як початківців, так і більш досвідчених землевласників відносно дешевою вартістю і простотою. Хоча дерево і формує понад 20 млн насінин, але, як правило, в наших кліматичних умовах вони не мають шансів на успішну перезимівлю. Імпортне насіння може бути неякісними, тому існує ризик, що вони не зійдуть. А спроби отримати сіянці дерев-клонів і зовсім марні ― це насіння стерильне, ― йдеться в повідомленні.

І наостанок, експерти радять дотримуватися технологічних рекомендацій при закладанні плантації.