6 вересня 2018, 16:35, Урожай

Фермер-ентузіаст з Полісся вирощує гігантські органічні кавуни

За стільки часу Василь Гурський досконало оволодів секретами вирощування баштанних. Оскільки до вибору сортів ставиться прискіпливо, каже, що немає жодного року, коли кавуни не вродили б, пише volynnews.com.

«Херсонські нам не підходять. Адаптовую сорти для умов Полісся. На цей час у мене є кавун–кабачок до півметра довжиною, білий медовий овальний, білий медовий круглий — ​усього шість сортів. Вирощую тільки ранні та середньостиглі. Для пізньостиглих у наших умовах не вистачає тепла», — ​розповідає Василь Гурський.

На зиму господар удобрює поле гноєм, навесні посіви кавунів удобрює деревним попелом і зрошує теплою водою.

«У середині квітня висіваємо під плівку. Тоді ж частину садимо розсадою, яку вирощуємо заздалегідь. Аж до червня тримаємо накритими, поки не починають плестися і цвісти. Тоді відкриваємо. Головне при вирощуванні кавунів — ​зловити перше тепло. ​Вони розвиваються при температурі 28-30ºС», — ​наголошує волинський фермер.

За його словами, кавун любить дерново-підзолисті і зв’язно-піщані ґрунти. На глині кавуни не дуже ростуть, бо вона тримає багато вологи, а від цього загниває коренева система, починається фітофтора.

Посівний матеріал з плантації Василя Гурського користується попитом в Україні, насіння кавунів волинський фермер поставляє в 14 областей України.