Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
ФАО запускає масштабну програму боротьби з кукурудзяною совкою
Кукурудзяна совка продовжує поширюватися на південь від Сахари (Африка) і стає все більш руйнівною, оскільки завдає колосальної шкоди сільськогосподарським культур, особливо сорго, просу та кукурудзі. У планах ФАО, запровадити навчальні програм для понад як півмільйона африканських фермерів, які через масове поширення шкідника щороку зазнають масштабних збитків.
У ФАО повідомляють, що у подальшому існує загроза поширення шкідника у Північну Африку, Південну Європу та на Близький Схід.
«Навала кукурудзяної совки може залишити голодними 300 млн чоловік в Африці на південь від Сахари, вона вже заразила посіви кукурудзи і сорго в 44 країнах, загальна площа яких складає більше 22 млн кв. км.», — зазначив Букар Тіджані, Заступник Генерального директора, Регіональний представник ФАО в Африці.
Цей шкідник вперше з'явився на африканському континенті в 2016 році, відбулося це в Західній Африці. На сьогоднішній день він швидко поширився по всіх країнах континенту на південь від Сахари, в результаті чого лише 10 країн (в основному в Північній Африці) уникнули зараження шкідником.
Зазначається, що якщо за умов поширення шкідника річний врожай кукурудзи знизиться на 20%, африканські фермери недоотримають 16 млн тонн врожаю на загальну суму близько 5 млрд доларів.
У жовтні 2017 року ФАО запустила п'ятирічну програму з бюджетом в 87 млн. доларів, покликану допомогти фермерам і країнам вжити ефективних заходів щодо ліквідації та контролю шкідника. На сьогоднішній день ФАО потрібно ще 75 млн. доларів на розширення існуючої програми. Відповідні заходи реагування ФАО підтримують Бельгія, Ірландія, Японія і Сполучені Штати Америки.
За підтримки ФАО в Африці уже запущено понад 30 проектів спрямованих на боротьбу з кукурудзяною совкою. Сюди входять програми навчання для 20 тис. фермерів, які покликані ознайомити місцевих сільгоспвиробників, як швидко та ефективно побороти шкідника шляхом застосування механічних та хімічних заходів контролю.