21 вересня 2017, 17:00, Технології

Новітні технології допоможуть аграріям прогнозувати появу шкідників та хвороб

Компанії аграрного сектора інвестують в штучний інтелект в надії, що дослідження і прийняття рішень можуть бути автоматизовані за допомогою технологій машинного навчання.

В цьому році в США вже росте кукурудза, насіння якої було відібрано за допомогою комп’ютера. А спеціальний алгоритм відстежує дані про погоду в Північній Америці і прогнозує загрози для сільськогосподарських культур у вигляді шкідників і хвороб.

BASF, німецький хімічний конгломерат, працює над автоматизованим розпізнаванням зображень, аналогічним використовуваному Facebook і Apple’s Photos.

«Алгоритм повинен проаналізувати фотографії сільськогосподарських культур з підозрілими плямами на листках і виявити ранні ознаки захворювань, таких як парша або борошниста роса», — говорить Річард Третуей, очільник департаменту біонауки BASF.

Гюнтер Йочум, фермер, який вирощує ріпак, сою і пшеницю в Манітобі, з самого початку спостерігав за процесом навчання комп’ютерної програми BASF, відомої як Maglis. За його словами, програма «досить точно» здогадалася, коли з’являться перші саджанці і коли урожай буде готовий до збору.

«Спочатку я не довіряв програмі. Але протягом сезону я не раз був здивований, наскільки точно вона зуміла все передбачити», — додає Гюнтер Йочум.

Японські компанії SoftBank і Docomo нададуть закордонним фермерським господарствам новітні інтернет-технології. Розумні датчики і системи моніторингу допоможуть підвищити врожайність рису і латуку, а також віддалено стежити за домашньою худобою.