Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
У KMZ Industries радять не ігнорувати непомітні деформації після обстрілів елеваторів
Щоб отримати компенсацію за пошкодження елеватора, потрібно пройти процедуру за постановою КМУ №326: викликати поліцію та ДСНС, провести комісійне обстеження, внести дані до Держреєстру пошкоджень і отримати QR-код. «Сервіс Грейн» і «Граківський елеватор» уже мають різний досвід фіксації руйнувань — перші звернулись до експертів відразу, інші чекали дозволу саперів після деокупації. Про досвід компаній пише в своєму матеріалі Elevatorist.com
Фахівці звертають увагу, що не всі пошкодження видно одразу — зовні вцілілі елементи можуть мати критичні деформації. Тому важливо залучати виробників обладнання до технічного обстеження. Вячеслав Степанчук з KMZ Industries зауважує, що неправильна оцінка може призвести до заниженого бюджету на відновлення.
«Силос на 5,5 тис. тонн був повністю зруйнований, але завдяки злагодженій роботі спеціалістів нам вдалося не лише оперативно демонтувати пошкоджені конструкції, а й продовжити прийом зерна без зупинки елеватора», — каже директор елеватора «Сервіс Грейн» Євген Середа.
Зараз елеватор «Сервіс Грейн» практично відновлений — не вистачає лише 9 тис. т до довоєнної потужності зберігання. Відновлення 4-х силосів загальною місткістю 21 300 т фахівці KMZ Industries завершили за 4 місяці — на 2 місяці швидше, ніж планували.
Фахівці KMZ Industries підкреслюють важливість технічної точності під час оцінки збитків і ремонту, особливо коли йдеться про приховані ушкодження, які можуть не врахувати сторонні експерти. Водночас у компаніях, що постраждали від обстрілів, як-от «Сервіс Грейн» і «АПК НОВААГРО», відновлення відбувається з урахуванням безпекової ситуації та економічної доцільності.
Читати по темі: Регулярні обстріли агропідприємств продовжуються: загиблі, поранені та мільйонні збитки
Відновлення елеватора можливе за різними сценаріями: «швидкий, але дорожчий» або «повільний, але дешевший». У «Граківському елеваторі» вирішили поки не відновлювати металевий комплекс, а зосередилися на бетонному та підлогових складах. Натомість «Сервіс Грейн» проводив повне відновлення без зупинки роботи — від заміни силосів до монтажу нових естакад.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com


