Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
В Україні відходять від імпорту китайського нітрату цинку, компанія Triksa налагодила власне виробництво
Ринок РКД щороку стабільно зростає на 10-15% і зараз становить близько 80 тис. тонн. Тренд останнього сезону — РКД із мікроелементами, зокрема з додаванням хелатних мікроелементів цинку, марганцю, міді. Про це розповів співзасновник компанії Triksa Олег Кріп у матеріалі Latifundist.com.
Triksa — український виробник та імпортер мінеральних добрив. Серед ключових напрямів роботи компанії — мікродобрива, рідкі комплексні добрива (РКД) та тіосульфат амонію (ATS).
Колись Triksa активно популяризувала сульфат цинку, орієнтуючись на американські агрономічні рекомендації: вносити 10 кг щороку. Попит на цей продукт і досі зберігається, хоча частина агропідприємств обирає кристалічний семиводний сульфат — побічний продукт металургії. Проте він має суттєві недоліки: важко розчиняється, погано поєднується з іншими добривами й може містити небажані домішки, зокрема важкі метали.
Зараз же Triksa робить ставку на мікроелементи виключно у складі РКД.
Наразі компанія просуває нітрат цинку як ефективну альтернативу: він доступніший, ідеально змішується, має правильну форму і добре комбінується з КАС та ATS. Наразі компанія-партнер УАПГ за технологією Triksa проводить дослідження ефективності нітрат цинку, АТС так КАС в різних умовах разом з AgriLab.
«Ми рухаємося до того, щоб усі наші продукти можна було комбінувати між собою. Взяли КАС — додали сірку або цинк — і маєте нову формулу. Те ж саме з РКД: додаєте мікроелементи у будь-якій пропорції — отримуєте добриво під конкретну задачу», — каже Олег Кріп.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com



