Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Через весняні приморозки на Вінниччині подекуди не доберуть 85% суниці, на Волині найбільше постраждали кісточкові
Суниця витримує нетривалий морозний період до -3°C. Але якщо рослини знаходяться у фазі цвітіння або бутонізації, ризик загибелі рослин підвищується. Друга декада травня була теж холодною, тому що в нормі мало б бути +14°C тепла, а на Волині цей показник ледве сягав 9-8°C.
Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору агрометеорологічних прогнозів Волинського гідрометеоцентру Олена Кондратчук.
Зокрема, в одному з господарств у селі Романів через холодну погоду вимерзло 3,5 га цвіту суниці. Це 85% засадженого поля, каже господиня Катерина Хомяк. На 4 га поля вона вирощує різні сорти. Цією ягодою займається 10 років. Каже: така кількість насаджень вимерзла вперше, а тому прибутку цього року не буде. Усі сподівання вона тепер покладає на ремонтантні сорти, які плодоносять упродовж року.
«Ягода першорічка, дев’ять квітоносів, це мала бути велика, гарна ягода, бо перший рік вона дуже гарно родить, а так як всі квітоноси повністю чорні, вже нічого не буде, вже їх можна позривати і все, — говорить господиня.
Наразі в області ціна на суницю становить від 200 до 180-170 грн/кг.
За повідомленням SEEDS, третя хвиля весняного похолодання завдала значної шкоди плодовим садам на Вінниччині. Особливо постраждали кісточкові культури: втрати ранніх абрикосів оцінюють у 90%.
«Кісточкові види дерев (черешня, вишня, слива, абрикос) постраждали на 70-90 відсотків від усієї кількості. Слива — приблизно на 50% постраждала, а зерняткові (яблуня, груша та айва) — до 70% постраждали», —зазначає Сергій Бойчук, керівник Асоціації садівників Вінниччини «Вінницясадвинпром».
Найбільше пошкоджено сади в Барському та Тиврівському районах, що розташовані на заході та сході області. У південних районах ситуація дещо краща — заморозки були менш інтенсивними.
За словами голови Асоціації садівників Вінниччини «Вінницясадвинпром» Сергія Бойчука, цьог.річ споживачі можуть не побачити традиційного набору українських фруктів. Це буде лише імпорт або мала кількість фруктів пізнього сорту», — зазначив він.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com



