16 квітня 2024, 13:30, Урожай

Фермер з Київщини зміг виростити прибуткову кукурудзу, навіть попри низьку ціну

Про це в інтерв'ю Kurkul.com розповів керівник і власник господарства Юрій Пирятинський.

Він каже, що саме добре підібрані гібриди кукурудзи дозволили отримали хорошу врожайність. Також зіграла на руку погода. 

«Минулого сезону дохідність рослинництва дуже знизилась. В більшості колег-аграріїв раніше високомаржинальні кукурудза та соняшник стали збитковими. Нас навпаки «витягла» торік кукурудза. По-перше, тому що ми підбираємо добрі гібриди й так отримуємо хорошу врожайність. А по-друге, було посушливе літо і ми зібрали сухе зерно. Відтак нічого не витратили на сушку. Тому в нас зменшилась собівартість вирощування і користуючись з цього ми виграли. Аналогічно й з соняшником», — розповідає він. 

При виборі посівного матеріалу кукурудзи ключовими характеристиками гібридів для Юрія Пирятинського, виходячи з досвіду попередніх років, повинні бути період дозрівання та вологовіддача. Щодо соняшника, то першочергово він зважає на групу стиглості, врожайність та олійність. 

«Я переконався на власному досвіді, що українська селекція може давати не гіршу результативність, ніж імпортна. Соняшник та кукурудза у мене виключно від ВНІС (Всеукраїнського наукового інституту селекції). Щоб обрати гібриди, я звертаюсь до менеджера компанії та якщо з’являються нові гібриди, то висіваємо демо ділянки, дивимось на результат та приймаємо рішення. І коли мені кажуть, що імпортний гібрид дав 10 т/га, я дивуюсь, бо мої гібриди від ВНІС приносять і до 12 т/га», — зазначає Юрій Пирятинський.

Читайте також: Лише за урожайності не менше 10 т/га можна отримати прибутки з кукурудзи — аграрій

Меланія Несмачна, SuperAgronom.com

Головні агроновини.