Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Експерт назвав негативні сценарії перезимівлі ріпаку
8 вересня 2023, 13:30
Для успішної перезимівлі ріпаку важко визначити основні чи другорядні фактори. Недотримання технології вирощування призводить до втрат.
Про це у матеріалі «Критерії успішної перезимівлі ріпаку та помилки в осінньому догляді посівів» на SuperAgronom.com розповів Юрій Баранчук, менеджер з розвитку агротехнологій у Центральному регіоні LNZ Group.
Він наводить чотири негативні сценарії перезимівлі ріпаку за недотримання технології вирощування:
- Отримали нерівномірні сходи: рослини увійдуть у зиму з різними показниками розвитку, що вплине на перезимівлю менш розвинених та густоту рослин в посіві.
- Вчасно не проконтролювали бур’яни або падалицю попередника — не отримали сходів ріпаку, або в кращому випадку рослини матимуть витягнуту кореневу шийку.
- Дали можливість шкідникам пошкодити рослини — зменшили площу фотосинтезуючої поверхні, обмежили ріст кореневої системи або взагалі рослини загинули. Крім цього, ще й відкрили доступ хворобам через пошкодження.
- Обмежили рослини в живленні — отримали прояви дефіцитів на листках і коренях у вигляді знебарвлень, некрозів та тріщин. Зменшення концентрації клітинного соку призведе до замерзання його в клітині і руйнування клітинних стінок листків і кореня, внаслідок чого окремі органи і рослини загинуть.
- Помилки зі строками сівби призводять до зниження зимостійкості рослин.
Читайте також
Тепла зима у південних областях негативно позначилася на врожайності озимого гороху
Площі під ріпаком під урожай 2025 року зменшаться на 10%
У ГК VITAGRO збільшують площі під овочами та олійними культурами
Терміни піджимають: польські фахівці радять поквапитися з осінньою рістрегуляцією озимого ріпаку
Матеріали до теми