6 березня 2023, 10:29, Добрива

Озимі потребують внесення добрив по мерзлоталому, адже увійшли у зиму нерозкущеними — експерт

Про це розповів доктор с.-г. наук, головний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Сергій Авраменко на своєму Youtube-каналі.

«Справа у тому, що озимі потребують добрив саме по мерзлоталому, адже минулого року вони увійшли у зиму нерозкущеними, у фазах сходів, шильця, 1-3 листки. Якраз такі посіви найбільше потребують підживлення по мерзлоталому, або осіннього підживлення», — каже він.

Читайте також: Сценарії планування азотних підживлень озимих зернових і ярих просапних — поради фахівця

У підживленні по мерзлоталому існують свої складнощі, зазначає фахівець. Зокрема, важливо спіймати час, коли внесення добрив засвоюється найкраще, тобто, щоб воно потрапило у ризосферну зону рослин. Адже якщо добриво розподілити неправильно, воно через мікротріщини ґрунту стікає в низини, яруги і врешті-решт опиняється у колодязях.

Для прикладу, у своєму відео фахівець показав поле, на якому ґрунт на глибині 2-3 см вже відтанув, чого достатньо, щоб внесені добрива потрапили в ґрунт, зафіксувалися і були поглинуті кореневою системою рослин після відновлення весняної вегетації. Тому підживлення по мерзлоталому потрібно робити ближче до відновлення весняної вегетації. Але проблема в тому, що в такий ґрунт наразі складно зайти без ущільнення. Тому фахівець радить скористатися нічними і передранковими заморозками, щоб ґрунт підмерз, і тоді можна вносити. 

«Слідкуйте за прогнозом погоди на найближчі 2-3 дні. Як правило, триденний прогноз погоди є найбільш точним, — радить Сергій Авраменко. — Ідеальні умови складаються, коли вночі ґрунт підмерзає, а вдень навпаки відтаває і температура піднімається до 5°С і вище, що дозволяє добриву краще поглинатися. Такий момент важко спіймати, але можна»

Нагадаємо, нещодавно експерт з агротехнологій Олексій Сергієнко пояснив, чому сіяти горох на початку березня рано.

© Меланія Несмачна, SuperAgronom.com