15 лютого 2023, 13:28, Урожай

На Сумщині відмічають добрий, подекуди відмінний стан озимих зернових

Про це пише Суспільне Суми.

В Інституті сільського господарства Пінвічного Сходу НААН відмічають, цьогорічна тепла зима сприятлива для озимих зернових культур, а морози, які можуть бути наприкінці лютого та у березні, суттєво на посіви не вплинуть.

«Відрощування рослин на період кінця січня, стан рослин, я б сказав, не лише добрий, а й відмінний. Життєздатність рослин становить і становила, незалежно від строку сівби, а відповідно і розвитку рослин — 98-100%. Гарантований є запас міцності в рослинах на майбутній період зимівлі. Ми вважаємо цей період до середини березня. Про це свідчить вміст цукру у вузлах кущення, він становить 22-24-25%. На поточну дату це запас цукрів доволі гарний», — розповів агроном Інституту Микола Собко.

За словами керівника Інституту сільського господарства Віктора Кабанця, показник життєздатності рослин становить 96-98% залежно від сорту. Добре розвинені рослини посіяні 10 вересня, збереглись на рівні 96-97%. Озимі, які посіяні місяцем пізніше, перебувають у фазі 3-х листків — початку кущення — на рівні 91-92%.

«Станом на 14 лютого варто відзначити, що погодно-кліматичні умови були відносно сприятливі для перезимівлі озимих зернових, колосових культур і інших, як-от ріпаки», — зазначив Віктор Кабанець.

Зазвичай узимку частина збудників хвороб та шкідників гине, але не цього року, каже науковець і закликає аграріїв протидіяти загрозі для озимих. Він обґрунтував, що такі теплі умови зими можуть призвести до поширення збудників хвороб, збільшення чисельності шкідників цих культур, а також гризунів. 

Читайте також: Вплив азотних добрив та кратності внесення на врожайність кукурудзи, соняшнику, пшениці озимої та сої — дослідження

Віктор Кабанець підсумував, що стан посівів озимої пшениці надалі залежатиме від температурного режиму та наявності й величини снігового покриву.

Нагадаємо, аналітики прогнозують урожай зернових в Україні у 2023 році на 13% нижчий минулорічного.