3 листопада 2022, 17:24, Урожай

Вінницькі аграрії завершують збирання соняшнику й обмолотили третину площ кукурудзи

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Сергія Борзова, начальника Вінницької ОВА.

«На формування урожаю сільськогосподарських культур вплинуло декілька чинників. Це, по-перше, проведення сільськогосподарських робіт в умовах воєнного стану. Відповідно, — відсутність обігових коштів внаслідок порушення ланцюгів реалізації продукції, недостатня кількість товарно-матеріальних цінностей під час сівби, догляду та збирання сільськогосподарських культур (пальне, мінеральні добрива, засоби захисту рослин), а також обмеженість в кваліфікованих працівниках (трактористи-машиністи, водії) у зв’язку з мобілізацією», — зазначив він.

Утім, як зазначив Сергій Борзов, чи не найважливішим фактором, які ускладнили життя аграріїв, стали погодні умови, які склалися під час вегетації сільськогосподарських культур. Зокрема, посушливий період під час росту та дощовий період під час збирання. Але, незважаючи на це, аграрії області успішно тримали і тримають свій фронт. Жнива ще не завершені. Продовжується збирання пізніх зернових, зокрема, кукурудзи та технічних культур.

Якість насіння соняшнику врожаю-2022 нижча порівняно з минулорічним, — фахівці

Читати

В області практично завершено збирання соняшнику. Його зібрано на 96 % площ. Середня урожайність фіксується на рівні 2,26 т/га, що на 0,9 т/га нижче минулорічної. Активно йде збирання сої. Ця культура зібрана на 71 % площ. ЇЇ урожайність також нижча минулорічної на 0,97 т/га і становить в середньому 1,87 т/га. На 37 % площ зібрана кукурудза. Ця культура в попередніх роках досягала урожайності до 10,0 т/га і давала валовий збір зернових в області понад 6 млн тонн. В поточному році погодні умови негативно позначились на її вегетації і урожайність нижча минулорічної більш, ніж у 2 рази

Загалом зернові та зернобобові культури зібрано на 70 % площ, які підлягають збиранню. Намолочено 2,5 млн тонн зерна. Урожай ранньої групи зернових (основних продовольчих зернових культур — пшениця, ячмінь, овес, горох) становить 1,8 млн тонн, що повністю забезпечує продовольчу потребу населення області та об’єми реалізації за її межі.

Також на Вінниччині успішно розпочали сезон цукроваріння 5 цукрових заводів. Цукрові буряки викопано на 82% площ. Середня урожайність дещо нижча минулорічної, але на рівні середньорічної за останні 5 років і становить понад 45,0 т/га.

Озимий ріпак посіяно на 80 тис. га. Озимими зерновими планується засіяти понад 300 тис. га. Фактично вже посіяно 85% до прогнозованих площ.

Читати також: ОkАgro: прибуткові технології вирощування та управління господарством, — аграрії поділяться досвідом