23 травня 2022, 09:20, ЗЗР

Названо рішення для контролю злакових бур’янів у посівах соняшника і сої

Про це повідомляють у компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

У зв’язку з цим фахівці компанії наголошують на важливості надійного післясходового захисту і рекомендують обирати максимально ефективні рішення.

«Як відомо, соняшник і соя — культури з досить тривалим гербокритичним періодом. Так, у соняшника він складає до 50 діб, аж до утворення «зірочки», коли культура здатна закрити міжряддя. Щодо сої, вона є ще менш конкурентноспроможною по відношенню до бур’янів. Відповідно, на початкових етапах вегетації ці культури надзвичайно чутливі до конкуренції за життєво необхідні ресурси з боку сегетальної рослинності, зокрема злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи, які часто бувають їх попередниками у сівозміні», — пояснює керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Фахівець зазначає, що для повноцінного знищення однорічних і багаторічних злакових бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи в посівах дводольних культур, рекомендовано застосовувати високоефективні системні гербіциди як Кельт (флуазифоп-п-бутил, 150 г/л).

Флуазифоп-п-бутил у складі препарату швидко поглинається поверхнею листя, гідролізується до вільної кислоти (флуазифоп-п) і транслокується ксилемою та флоемою, накопичуючись у кореневищах і столонах багаторічних бур’янів і меристемах злаків. Діюча речовина є інгібітором ферменту ацетил-КоА карбоксилази — цей ензим каталізує перший етап синтезу жирних кислот. В результаті блокування ферменту припиняється виробництво фосфоліпідів, які використовуються для будівництва нових мембран та є необхідними для клітинного росту бур’янів. Тому протягом кількох годин припиняється їх ріст, надалі відбувається поступове знебарвлення листків, і через 2-3 тижні вони повністю всихають та гинуть.

Ситуація на «фронті» боротьби за здоров’я рослин — ринок ЗЗР налагоджується
Читати

При цьому, зі слів фахівця, поряд із потужною дією на бур’яни гербіцид характеризується «м’якістю» та толерантністю до культурних рослин, в тому числі овочевої групи: після обробки відсутні будь-які прояви фітотоксичності на культурах, зокрема й опіки листового апарату. Крім того, він не має післядії на наступні культури в сівозміні.

Ще однією значною перевагою є надзвичайно широке технологічне «вікно» застосування гербіциду в посівах або насадженнях культурних рослин. 

Нагадаємо, на Дніпропетровщині відмічено заселення посівів хлібною жужелицею.