22 січня 2022, 14:00, Україна

Понад третину площ під озимими в Україні заселено мишоподібними гризунами

Про це інформує Держпродспоживслужба.

«За даними моніторингу, проведеного спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки в областях встановлено, що у посівах озимої пшениці розміщених по парових попередниках площа заселення мишоподібними гризунами становить 7-22, макс. 40-65%, за середньої чисельності 1-3, осередково 4 жилих колоній на 1 га у господарствах Запорізької та Кіровоградської областей. У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3, макс. 5 (Запорізька обл.) жилих колоній на 1 га, у них 1-9 жилих нір на 12-25, макс. 55-72% обстежених площ», — йдеться в повідомленні.

У видовому складі на площах зайнятих під озиминою переважає полівка звичайна, в інших стаціях миша польова та миша лісова. В Одеській та Херсонській областях у прикрайових смугах зернових обліковували курганчикові миші, 1-2 курганчика на га, які зелені майже не споживають, а харчуються насінними кормами.

Читати по темі: До 37% посівів озимих культур на Дніпропетровщині заселено шкідниками

Наразі незначне збільшення чисельності шкідника спостерігалось у посівах багаторічних трав, неорних землях та садах. Так, на 10-56% обстежених площ обліковували 2-4, макс. 5 (Волинська, Запорізька обл.) жилих колоній на гектар, з 4-9 жилими норами в кожній.

«У подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність», — наголошують експерти.