7 листопада 2021, 08:00, Україна

До 60% площ під озимими зерновими та ріпаком заселені мишоподібними гризунами

Також заселено до 100% площ садів, ягідників, полів після просапних культур і багаторічних трав, обліковується 1-5 колоній гризунів на 1 га з 2-6 жилими норами.

На 12-100% неугіддь, лісосмуг, неорних землях ураховують 1-6, макс. 8 (Івано-Франківська обл.) жилих колоній на 1 га з 2-10 норами. У вогнищах розвитку мишоподібних гризунів проведено обробки.

Читати по темі: До 22% посівів озимих зернових уражено ринхоспоріозом та іншими хворобами

Найпоширеніші в агроценозах — сіра (звичайна) та гуртова полівки, в Степових областях подекуди незорані площі після збирання кукурудзи, соняшника, за чисельності 1-2 курганчика на 1 га заселяє курганчикова миша.

«Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди. У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів», — нагадують експерти Держпродспоживслужби.