8 вересня 2021, 18:00, ЗЗР

Лише 53% опитаних аграріїв знають, як правильно утилізувати тару з-під ЗЗР

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

За результатами проведеного опитування фахівцям BASF вдалось дізнатись, що лише 53% аграріїв знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР — промивати та проколювати каністри й віддавати на утилізацію. Водночас 21% використовує каністри з-під препаратів повторно на виробництві чи в побуті.

Зазначається, що опитування проводилось на агророзділі сайту 24 каналу. У ньому взяли участь 1995 респондентів.

У червні в межах проєкту «Агро Варта» стартувала електронна платформа для збору заявок на утилізацію тари у форматі онлайн. Тому експерти BASF Agricultural Solutions ініціювали опитування «Інноваційна платформа проєкту «Агро Варта» — стратегічно важливий продукт для нашого спільного майбутнього.

Читати по темі: BASF закликає аграріїв здавати тару з-під ЗЗР на утилізацію, — проєкт «Агро Варта»

«Нагадаємо, що «Маючи в Україні близько 30 тис. сміттєзвалищ, ми, як бізнес, не можемо собі дозволити зволікати. Тому хочемо сформувати культуру поводження з відходами на агроринку, зробити процес прозорим і зрозумілим. А для аграріїв цифровізувати та автоматизувати всі сервіси. Для цього хочемо розуміти стан поінформованості про утилізацію пакування на агроринку та вже працюємо над новими освітніми продуктами», — коментує Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

Серед варіантів відповідей в опитуванні було також вказано «Спалити використану тару на своєму полі». За це проголосувало 14,4% респондентів. А за варіант «Викинути використану тару на сміттєзвалище разом з побутовими відходами» — 11,6%. Усі варіанти окрім як віддати каністри на утилізацію невірні.

Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник/сміттєзвалище, то через її продукти розкладу та навіть невелику кількість препаратів, яка лишається на стінках каністр, в довкіллі (воді, ґрунті, ґрунтових водах) накопичуються токсичні речовини. Окрім того, непроколоту тару можуть використати зловмисники, які заллють в оригінальне пакування фальсифікат. Спалення каністр теж небезпечне. Від горіння такої тари утворюються чадний газ і канцерогенні речовини — діоксини.

Аби полегшити аграріям утилізацію, провідні гравці агроринку створили разом спільну платформу «Агро Варта». На ній підприємці можуть лишати заявки на вивезення з їхніх господарств каністр. Компанія-ліцензіат оперативно опрацьовує заявки і безплатно забирає та утилізовує використану тару. У результаті аграрії отримують спрощення виробничих процесів, а довкілля — чистіше повітря, ґрунт і води.