27 серпня 2021, 17:00, Насіння

Фахівці UKRAVIT розкрили особливості десикації соняшника та сої в різних регіонах України

Про особливості та нюанси проведення десикації в різних регіонах України SuperAgronom.com розповіли експерти компанії «UKRAVIT».

«Незабаром розпочнеться збиральна кампанія соняшника та сої, і для того, щоб зменшити втрати під час збирання врожаю, велика кількість аграріїв проводить десикацію — процес переджнивного підсушування рослин хімічними препаратами, що дозволяє пришвидшити достигання культури мінімум на 5–10 днів, частково знищити бур’яни, забезпечити рівномірне достигання, зупинити розповсюдження хвороб та покращити якість вирощеного врожаю», — йдеться у матеріалі.

Так, наприклад, для десикації соняшника в портфелі «UKRAVIT» є наступні препарати:

Читати по темі: В UKRAVIT розповіли, як побороти падалицю зернових в посівах ріпаку

Обрання препарату залежить від того, наскільки швидко необхідно розпочати збирання врожаю. За застосування Десикант Макс збирання можна почати вже на 5-6-й день після обробки. Препарати гліфосатної групи застосовуються по більш активній вегетації, тож збирання врожаю можна розпочинати через 11-14 днів після обробки.

Препарати на основі глюфосинату амонію в Південному регіоні для десикації соняшника поки що не застосовуються. Однак вони мають суттєву перевагу, адже дуже добре підсушують насіння.

«Їх найчастіше застосовують, коли соняшник повністю достиг, але погодні умови заважають насінню досягнути кондиційних показників, а також за умови забур’яненості. Збирання врожаю після обробки такими препаратами можна розпочинати через 8-10 днів після обробки», — розповів Дмитро Худяков, менеджер із технічної підтримки «UKRAVIT» в Херсонській області.

Детальніше про десикацію сої та соняшнику читайте в матеріалі на SuperAgronom.com.