21 липня 2021, 17:00, Україна

Експерти BASF розповіли, чому варто інвестувати в ріпак: плюси вирощування культури

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Щороку в Україні під ріпак аграрії відводять понад 1 млн га. Це — вдесятеро більше, ніж 20 років тому, коли культуру висівали на 150-160 тис. га. Такий попит зумовлений експортним потенціалом культури, виробничими можливостями та користю продуктів з ріпаку. Усі ці фактори роблять культуру привабливою для інвестицій та введення культури в сівозміну аграрних господарств.

Так, експерти департаменту BASF Agricultural Solutions підготували інфографіку, в якій візуалізували переваги та можливості для українських агровиробників від вирощування ріпаку.

 

«Ріпак — насамперед експортна культура. ЄС закуповує насіння, ріпакову олію Китай, Ізраїль, Туреччина. Шрот мають право постачати до Китаю 9 українських компаній. Дохід від експорту ріпаку тільки 2019-го становив $1,3 млрд. Тому один з важливих факторів інвестування в ріпак — міжнародний ринок збуту», — коментує Наталія Мельничук, кроп-менеджер з насіння підрозділу BASF Agricultural Solutions.

Читати по темі: На українському ринку з’явились нові гібриди озимого ріпаку від компанії BASF

Інший важливий аспект: значення ріпаку в сівозміні. Дослідження фахівців BASF на посівах у демоцентрах показали позитивні результати й високі врожаї зернових після ріпаку-попередника. Культура насичує ґрунт азотом, фосфором, калієм і запобігає поширенню небезпечних хвороб у зернових (септоріоз, різні види плісняви, гнилей, борошнистої роси тощо).

До того ж, зазначають експерти, ріпак — гарний медонос для бджіл та має високу виробничу рентабельність. Ще один фактор інвестиційної привабливості ріпаку — користь продуктів з нього (біодизель, олія, папір, целюлоза).

«З іншого боку збільшення площ посівів призводить до росту попиту на насіння ріпаку на внутрішньому ринку. Так, наразі потреба України в насіннєвому матеріалі становить близько 6 тис. тонн на рік. Понад 60% з яких сьогодні імпортується. Тому на ринку щороку з’являється по кілька десятків видів гібридів ріпаку. В Україні ж цьогоріч з’явилися такі нові гібриди як ІНВ1170, ІНВ1188 та ІНВ1177 КЛ селекції BASF. Відтестовані в різних кліматичних і погодних умовах вони демонструють стресостійкість і стабільно високу врожайність. Усе для того, аби українські аграрії могли ефективно зрощувати, зростати та отримувати прибутки», — зазначають у прес-службі.