26 березня 2021, 08:00, Світ

Євросоюз планує до 2030 року переорієнтувати 25% сільгоспземель під органічне виробництво

Про це повідомляє прес-служба Європейської комісії, пише Укрінформ.

«Сьогодні Комісія представила План дій з розвитку органічного виробництва. Він націлений на збільшення виробництва та споживання органічної продукції, досягнення 25% сільськогосподарських угідь під органічним землеробством до 2030 року, а також значне збільшення органічної аквакультури», — йдеться у повідомленні.

Вказується на те, що органічне виробництво приносить ряд важливих переваг: органічні поля мають на 30% більше біорізноманіття, органічні тварини мають вищий рівень добробуту і вживають менше антибіотиків, фермери, які займаються органічним виробництвом, мають більш високі доходи, а споживачі точно знають, що саме вони отримують завдяки органічному логотипу ЄС.

Читати по темі: Органічне землеробство та кліматичні зміни: як підлаштовуються вітчизняні виробники?

План дій передбачає 23 кроки, структуровані за трьома осями — збільшення споживання, збільшення виробництва та подальше посилення стійкості сектору органічного виробництва.

Єврокомісія закликала держави-члени розробити свої національні плани дій зі збільшення їх національної частки органічного землеробства. Нині між членами ЄС існують суттєві відмінності щодо частки сільськогосподарських угідь, які зараз використовуються для органічного виробництва — від 0,5% до понад 25%.

Попереду за цим показником у Євросоюзі знаходиться Австрія — у країні вже зараз 26% сільськогосподарських земель використовуються для виробництва біопродуктів. Близько 24,5 тис. (23%) австрійських фермерів займаються органічним виробництвом.