Ознаки ураження
Зовні захворювання починає виявлятися з зів’янення листків. У основи їхніх пластинок, на стеблах і особливо біля вузла кущіння з’являється сірий пластівчастий наліт, а через 4-6 днів на ньому утворяться чорні, щільні, неправильної форми склероції розміром 1,5-6х1-3 мм. На одній рослині формується до 25 склероциев. Уражені рослини буріють, підсихають і випадають.
Розвиток хвороби
Збудник хвороби - сумчастий гриб Sclerotinia graminearum Elenev. У циклі його розвитку утворяться грибниця, склероції й апотеції із сумками і сумкоспорами. Сформовані навесні й опалі на ґрунт склероції зберігаються до осені. Звичайно у вересні, рідше навесні, вони проростають, утворити більш-менш округлі апотеції діаметром 2,5-6 мм, що сидять на ніжці довжиною до 15 мм. На поверхні їх знаходяться сумки із сумкоспорами. Сумки циліндричні, розміром 175-300х10-14 мкм, а сумкоспори нерівносторонні, розміром 16-23х7-10 мкм. Між сумками утворяться парафізи. Сумкоспори заражають рослини, але звичайно з осені грибниця розвивається дуже слабко і тому зовні поразку малопомітно. Однак навесні розвиток патогена підсилюється, що приводить до загибелі ослаблених після зими рослин.
Заходи захисту
Ретельний обробіток грунту, дотримання сівозміни, глибока зяблева оранка, вирощування стійких сортів, систематична боротьба з бур’янами. Хімічні препарати: Колосаль Про, Тілмор, Замір 400, Імпакт К, Кустодія.