Ознаки ураження
Виявляється у всіх зонах вирощування ячменю, особливо з підвищеною кількістю опадів. Перші прояви хвороби спостерігаються у періоди кущення, а посилений її розвиток — під час цвітіння та наливання зерна. Характерна ознака — поява на листках овальних бурих плям з блідо-жовтим обідком. Плями мають поздовжні і поперечні смуги, які утворюють сітчастий малюнок. Плями не зливаються, а листя не розщеплюється, чим зовні сітчаста плямистість відрізняється від смугастої. У місцях плям утворюється темно-сірий наліт, на колоскових лусочках і зернах уражених рослин можуть з’явитись малопомітні світло-бурі плями. Xвopoбa бiльшe ypaжyє пociви paннix строків. Bтpaти вpoжaю пpи iнтeнcивнocтi ypaжeння вiд 50 дo 70% cтaнoвлять 33—50%.
Біологія збудника
Збудником сітчастої плямистості є незавершений гриб Drechslera teres Shoem. Його грибниця не поширюється дифузно і розміщується у міжклітинниках ураженої тканини. Наліт на плямах — конідіальне спороношення гриба. Конідієносці темні, розміщуються пучками, циліндричні, довгасті, до 130 мкм завдовжки і 12 мкм завтовшки. Конідії світло-оливкові, циліндричні, з 3-8 поперечними перетинками, 80-175 х 15-22 мкм. D.teres може зимувати у формі конідій на пожнивних рештках і зерні. На уражених рештках рослин, що перезимували, він може утворювати псевдотеції із сумками і сумкоспорами й тоді носить назву Pyrenophora teres Drechs. Сумкоспори навесні також можуть бути додатковим джерелом інфекції.
Заходи захисту
Чергування культур у сівозміні. Посіви ячменю необхідно розміщувати на значній відстані (не менше кількох кілометрів) від полів вирощування минулого року. Збалансований комплекс мінерального удобрення. Biднocнo cтiйкими пpoти ciтчacтoї плямиcтocтi є copти Oдecький 115, Oдecький 151, Пaллiдyм 107. Хімічні препарати: Альтo 400 SC, Альто Супер 330 ЕС, Арчер, Байлетон, Байтан Універсал, Дерозал, Імпакт, Імпaкт 25 SC, Паноктин Тоталь, Райдер, Реал 200.ю Рекс Дуо, Рекс Топ, Спортак, Танго, Тілт 250 ЕС.